garaj kapısı - camlı garaj kapıları

Camlı Garaj Kapıları

Camlı Garaj Kapıları

Garaj kapısı, manuel olarak veya elektrikli bir motorla (garaj kapısı açıcısı) açılan garajdaki büyük bir kapıdır. Garaj kapıları genellikle otomobil ve diğer araçlara yetecek kadar büyüktür. Depolar, otobüs garajları ve lokomotif hangarlar daha büyük versiyonlara sahiptir.

Genellikle garaj kapılarında üç farklı kategori vardır. Bunlar Carriage House Kapılar, Panel Garaj Kapıları (yükseltilmiş panel veya düz panel) ve Camlı Garaj Kapılarıdır. Her kategori, doğal leke dereceli ahşaplar, boya kalitesinde ahşap, kompozit malzemeler, çelik ve alüminyum gibi birçok farklı malzemeden yapılabilir. Bunlardan Camlı Garaj Kapılarıgeniş bir pazar için yapılan benzersiz bir tasarımdır. Cam garaj kapıları genellikle alüminyum raylar ve stiller ile yapılır ve düz bir cam panel vardır. Cam, tamamen açıktan beyaza buzludan renkli veya çok çeşitli cam türlerinden yapılabilir.

Garaj kapısını alırken şirketle ilgili göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörler;

  1. Garaj Kapısı Şirketi, garaj kapısını satın alırken belki de en büyük faktörlerden biridir. Özellikle günümüz ekonomisinde birçok şirket var ve bize düşen en güvendiğimiz firmayı bulmak.Yüklenicinin lisansı şarttır. Ne kadar zamandır iş yapıyorlar? Sorusuna da tüketicinin tatmin edici bir cevap alabiliyor olması gerekir.
  2. Çalışanlar gözden kaçan bir faktördür. Kurulumu yapan kişinin, yüklenicininalanında uzmanlaşmış kişiler olmasına dikkat edilmelidir.

Farklı garaj kapısı paneli seçenekleri nelerdir?

  1. Garaj kapıları, yükseltilmiş panel, düz veya gömme panel ve gömme (panelsiz) dahil olmak üzere birkaç farklı panel seçeneğine sahiptir.
  2. Yükseltilmiş panel, bir ahşap panelin şekillendirilmesi, kabartma çeliğinin şekillendirilmesi veya kompozit malzemelerin preslenmesi veya şekillendirilmesi ile oluşturulan yükseltilmiş bir paneldir.
  3. Düz veya Gömme Panel daha çağdaş bir görünüme sahiptir ve tipik olarak doğal veya boya dereceli ahşap kapılarda bulunur.
  4. Flush Panel, panel içermeyen bir tasarımdır. Garaj kapısının tipine bağlı olarak pürüzsüz veya dokulu olabilen düz bir yüzeydir.

Camlı Garaj kapılarında akılda tutulması gereken bir diğer nokta ise garaj kapılarının yalıtımıdır. Yalıtım faktörleri; yalıtımın tipi, kalınlığı ve yoğunluğudur olarak sıralanabilir.  Garaj kapılarında birincil yalıtım tipleri Poliüretan ve Polistiren’dir.

garaj kapısı - camlı garaj kapıları
Camlı Garaj Kapıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir