endüstriyel kapı - seksiyonel kapı - fabrika kapısı - garaj kapısı

Endüstriyel Fabrika Kapısı

Endüstriyel Fabrika Kapısı

Endüstriyel fabrika kapısı özellikle fabrika, depo, askeri tesisler ve çeşitli sanayi işletmelerinde kullanılır. Yapımında kullanılan poliüretan dolgulu, çelik ya da alüminyum kaplı paneller enerji ve güvenlik gibi konularda yüksek verim sağlar. Ayrıca modern tasarımı ile işletmelere estetik bakımdan artı bir değer katar. Kullanılan malzemeden kaynaklanan avantajların yanı sıra, sık açılıp kapanmaya bağlı sorun çıkmasını engelleyen bir motora ve kurmalı torsion yay sistemine sahip oluşu dayanıklılığını güçlendirir. Endüstriyel fabrika kapısı yalıtıma yönelik tasarımıyla sanayi tesislerinde yapılan yükleme boşaltma işlemlerinin sorunsuz gerçekleştirilmesini sağlar. Çalışanların giriş çıkış yapabilmesini sağlayacak servis kapısı, aydınlatma penceresi ve farklı renk seçenekleri bulunmaktadır.

Endüstriyel seksiyonel fabrika kapısı

Alüminyum seksiyonel kapılar görsellik kaygısının öne çıktığı modern işletmelerde giriş çıkışların hızlı ve güvenli biçimde sağlanması için üretilmiş dayanıklı ve kullanım ömrü uzun kapılardır. Endüstriyel fabrika kapısı modelleri dikey olarak hareket ettiklerinden, iç mekanda yararlanılabilir alandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır.  Saç ve alüminyumdan ya da yalnızca alüminyumdan imal edilen kapılar çeşitli iklim koşullarında randımanlı olarak çalışır. Geçiş güvenliğine maksimum düzeyde önem verildiğinden yay kırılma ve halat kopma olasılığına karşı fotosel sensörlü emniyet sistemleri kullanılmaktadır. Elektrik kesintisi meydana geldiğinde manuel kullanım yapılabilmektedir.
Endüstriyel fabrika kapısının sunduğu avantajlar

Endüstriyel fabrika kapısı ısı yalıtımlıdır, yüksek dayanıklılık özelliği sayesinde çizilmeye ve çarpmalara karşı korunaklıdır. Sandviç camların kullanımı iç mekanların ışık almasını sağlayarak hem işletme maliyet giderlerini azaltma konusunda, hem de işyerindeki verimi arttırmak bakımından tercih edilmektedir. Kullanılan profiller ısı yalıtımında tasarrufa olanak tanır. İşletmelerin yükleme ve boşaltma çalışmalarının rahatça gerçekleştirilmesini sağlayan seviye ayarlı rampalar ve kamyon kasası sıkıştırıcı PVC körükler kullanılmaktadır. Alüminyum seksiyonel kapılar bilinen denetim mekanizmalarının yanında, radar sistemli, fotoselli, pnömatik sensörlü ya da uzaktan kumandalı düzeneklerle de desteklenmektedir. Sağlam gövdeli endüstriyel seksiyonel kapılar rüzgâr direnci 88 kg/m² olan çelik levhalar sayesinde şiddetli rüzgâra, parmak sıkışmalarına, su sızdırmalarına ve yangına karşı arttırılmış güvenlik önlemleri ve teknik özellikleri sayesinde, olumsuz koşullara dayanıklı olarak tasarlanmıştır.

endüstriyel kapı - seksiyonel kapı - fabrika kapısı - garaj kapısı
Endüstriyel Fabrika Kapısı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir