fabrika kapısı - otomatik kapı - fabrika kapı sistemleri - otomatik kapı sistemleri - garaj kapı sistemleri

Fabrika Kapı Sistemleri

Fabrika Kapı Sistemleri

Fabrikalar geçmişten beri sektörün en önemli üretim alanlarının başında gelmektedir. Çok fazla sayıda insanın ekmek kapısı olan fabrikalar çok yüksek korunmalara ihtiyaç duyulan yerlerin başında gelirler. Fabrika Kapıları ayrıca insanların ilk giriş yaptıkları yerler oldukları için estetik açısından da büyük öneme sahiptirler. Müşteriler için de hem görsel açıdan hem de yapılan işlerin güvenli bir yerde yapıldığını görmek fazlasıyla etkilidir. Ayrıca fabrikalar içinde fabrikaya giren çıkan insanların kontrollerinin kolayca sağlanabilir olması da oldukça önemli bir konudur.  Bu gibi nedenlerden Kapı Sistemleri seçimleri fabrikalar için oldukça büyük önem arz eder.

Teknolojinin Kapı Sistemlerine Etkileri

Eskilerde kullanılmakta olan Fabrika Kapı Sistemleri artık yerlerini doğal olarak daha teknolojik olanlara bırakmaya başladılar. Gelişen teknolojiyle birlikte artan sağlamlıkları güvenlikte mükemmel derecelerde rahatlık sağlarken bunların yanı sıra estetik olarak da çok farklı kapı sistemleri üretilmeye başlanmıştır. Gelişen teknolojilerin sonucu olarak insanlarda doğal olarak daha farklı kapı sistemlerine yönelmişlerdir.  Örnek olarak günümüzde kullanımı en rahat olan kapı sistemlerinden biri Fotoselli Kapılardır. Gelen kişiyi belli bir mesafeden algılayarak açılırlar. Kullanımı oldukça rahat olmalarının yanı sıra görsel olarak da gayet güzel görünen bu sistem oldukça tercih edilen kapı sistemlerinden biri haline gelmektedir.

Fabrika Kapı Sistemleri Çeşitleri ve Özellikleri

Oldukça farklı çeşitleri bulunmaktadır. Fabrikalarda kullanımları oldukça yaygın olan sistemlerden biri Seksiyonel Kapı Sistemleridir.  Bu sistem giriş çıkışlardaki kontrolü oldukça kolaylaştırmaları nedeniyle  Fabrika Kapı Sistemlerinde oldukça tercih edilen sistemlerdendirler. Manuel ve otomatik olmak üzere iki çeşidi vardır. Yana Kayar Hermetik Kapı Sistemleri ise tam olarak yalıtıma ihtiyaç duyulan fabrikaların tercih ettikleri sistemlerdendir. Döner Kapı Sistemleri ise daha çok giriş çıkış yapılan fabrikalarda tercih edilen ürünlerdendir.  Bu ve diğer kapı sistemleri fabrikaların hem işlerini kolaylaştırırken aynı zamanda hem de güven sorununa da oldukça yardımcı olmaktadırlar. . Ayrıca teknolojinin gelişimiyle uzaktan kontrolleri sağlanmayan başlayan kapı sistemlerinin bir diğer önemli özellikleri de manuel yani elle de kontrollerinin sağlanabilir olmalarıdır. Özellikle acil bir durum halinde kullanılması için tasarlanan bu özellik bu sistemlerin kullanımlarının artmasının sebebini ortaya koymaktadır.

fabrika kapısı - otomatik kapı - fabrika kapı sistemleri - otomatik kapı sistemleri - garaj kapı sistemleri
Fabrika Kapı Sistemleri

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir