garaj kapısı - seksiyonel kapı - otomatik kapı - garaj giriş kapısı - garaj kapı motoru

Garaj Giriş Kapısı

Garaj Giriş Kapısı Nedir?

Özellikle villa tipi evlerde, site konutlarında, depolarda ve ticari işletmelerde araçların giriş çıkışlarını sağlamak amacı ile alan açıklığına bağlı olarak üretilen kapılara garaj kapıları denilmektedir. Garaj giriş kapısı müşterilerin beklentileri dikkate alınarak ve projelendirme yapılarak tasarlanmaktadır. Gelişmiş teknik donanımları ile sağlam ve uzun ömürlü malzeme seçenekleri ile isteğe göre tercih edilmektedir. Garaj kapılarında montaj ve servis kalitesi üst limitte bulunmaktadır ve kullanılan malzemeler her bir parça ile uyumlu olmaktadır. Garaj giriş kapıları sitede ya da müstakil evlerde oldukça önemli bir görevi icra etmektedir. Aracın korunması ve giriş çıkışın pratik biçimde yapılması için kumanda ile yönetilebilen kapılar oldukça önemlidir.

Garaj Giriş Kapısı Modelleri Nedir?

Garajlar evlerin bir parçası olarak görülmektedir. Özellikle bu alanların dış tasarımının eve uygun ve kaliteli biçimde yapılması durumunda son derece uyumlu görünmeleri söz konusu olmaktadır. Kişilerin yaşam tarzını yansıtır biçimde dizayn edilmesi önemli olan garaj giriş kapısı tasarlanırken iç ve dış mimari uyumuna dikkat edilmesi gerekmektedir. Birçok farklı modeli bulunan kapı modellerine örnek vermek gerekirse:

  • Panjur tipi garaj kapı modelleri,
  • Seksiyonel garaj kapı modelleri,
  • Tek parça garaj kapı modelleri,
  • Yana kayar garaj kapı modelleri,
  • İki parçalı ve menteşeli garaj kapı modelleri şeklinde sıralanmaktadır.

Tüm bu modeller dikkate alındığında kişiler yaşadıkları mekana ve tarzlarına göre seçim yapabilmektedir. Yanı sıra seçimi belirleyen farklı parametrelere değinmek gerekirse; alan durumları, genişlikleri, alt yapı ve malzemeleri şeklinde örneklemek mümkün olmaktadır.

Garaj Giriş Kapısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Garaj giriş kapısı seçimlerinde model ve özelliklere bağlı kalarak tercihler yapılmaktadır. Güveli kullanımları, standartları karşılamaları öncelikli beklentilerdir. Güvenli bir koruma ortamı oluşturacak bir tercih yapmak ve belli standartları sağlayacak garaj giriş kapıları motorları kontrol panelleri de dahil olmak üzere motor gövdesinin içerisinde yer almalıdır. Kapı motorunun uygun yükü kaldırması gerekmektedir. Otomatik garaj kapısı motoru sistemi besleyerek elektrik gerilimine karşı korumalı olmalıdır. Kapılar 24 volt akıma sahip olmalı ve 1 saat süresince çalışma süreklilik oranı ortalama %85 olmalıdır. Garaj kapısının farklı cisimleri ya da araçları algılayacak sensörlere sahip olması gerekmektedir.

garaj kapısı - seksiyonel kapı - otomatik kapı - garaj giriş kapısı - garaj kapı motoru
Garaj Giriş Kapısı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir