garaj kapısı - otomatik garaj kapısı - garaj kapısı alıcısı - garaj kapısı kumandası

Garaj Kapısı Alıcısı

Garaj Kapısı Alıcısı

Garaj kapısı alıcısı yaşamı kolaylaştıran sistemlerin başında yer alan uzaktan kumanda sistemleri olarak ifadelendirilen otomasyon sistemleridir. Garaj kapı alıcıları otomasyon sistemlerinin çalışmasını sağlayarak otomasyon anahtarı veya otomatik kapı anahtarı olarak nitelendirilebilecek sistemlerin açılıp kapanmasına yardımcı olmaktadır. Bu kumandalar çok fazla çeşide sahip olmakla birlikte marka ve modellerine göre de değişiklik göstermektedir. Bu noktadan değerlendirildiğinde her alıcının aynı şekilde kopyalanmasının mümkün olmadığı anlaşılmaktadır. Yani farklı metotlar kullanılarak kopyalanan uzaktan kumandalar kendi aralarında da değişik frekans ve özelliklere sahiptir. Bu  noktadan bakıldığında alıcıların yeniden tasarlanması aşamasında farklı teknolojilerin kullanıldığı anlaşılmaktadır. Firma ve markalara göre hızlı geçiş ve göstergelerinin ayarlanması mümkün olmaktadır.

Garaj Kapısı Alıcısı Özellikleri

Günümüzde hareketlenen yaşama ayak uydurmak zorunda kalan insanlar sürekli olarak pratikleşmenin yollarını aramaktadır. Ev ve iş yeri gibi mekanlardan hızla ve pratik biçimde çıkarak gidecekleri yere en hızlı biçimde gitmenin yollarını ararlarken basit gibi görünen ama genele bakıldığında fazlası ile önemli olan ulaşım ağına dikkat etmekte fayda bulunmaktadır. Yani kumandalar ile açılır kapıların olması giriş çıkışları kolaylaştırdığı gibi zamanın kısalmasını da beraberinde getirmektedir. Pratik işlemlerin gerçekleştirilmesi pek çok insan açısından güç ve zaman kazancı olarak değerlendirilmektedir. Farklı markalara göre garaj kapısı alıcısı seçme imkanı bulunurken modellerin çeşitli olması seçeneklerin artmasına da imkan tanımaktadır.Garaj kapılarında kullanılan alıcılar 433,92 frekansı ile çalışabilir mekanizmaları ile kopyalanabilme özelliklerine de sahiptir. Fiyat seçenekleri marka ve servise bağlı olarak değişebilmektedir. Modellerin dış biçimlerine bakıldığında uzaktan kumandaların şekillerinin oval, dikdörtgen ya da kare biçimli olabildiği görülmektedir. Çalışma şeklinde ise düğmeye basıldığında üzerindeki ışık göstergesi ile kapıların kilitlenerek açıldığı görülebilmektedir. Garaj kapılarında bulunan kontrol panelleri ile kumanda arasındaki senkronizasyon sayesinde sinyal alışverişi başarılı biçimde yapılabilmektedir.

Garaj Kapısı Alıcısı Kopyalama İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Garaj kapısı alıcısı kopyalama işlemi yapılırken orijinal adımlar takip edilmelidir. Cihazlara bakıldığında sistemlerin genel olarak kodlamalı frekanslara sahip olduğu görülmektedir. Garaj alıcısı kopyalama işlemi için ünite üzerindeki kapağın açılması sağlanır ve ilgili butona basılması sureti ile kopyalama işlemi başlamaktadır. Kumandanın iki tuşuna basılması ile birlikte kumandalar arasında bağlantıların artması sağlanmaktadır. Son aşamada ise sol tuşa belli bir süre basılması ile ünite ve kumanda arsındaki bağlantının kurulması mümkün hale gelmektedir.

garaj kapısı - otomatik garaj kapısı - garaj kapısı alıcısı - garaj kapısı kumandası
Garaj Kapısı Alıcısı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir