Garaj kapısı emniyet sistemleri

Garaj kapısı emniyet sistemleri

 

Evlerimizin önemli yaşam alanlarından olan garaj kapılarının, sorunsuz bir kullanım ve güven içerisinde, rahat bir yaşam adına emniyet sistemleri ile donatılması önemlidir. Konut tipi garajların kapıları için de, endüstriyel tipte sanayi tesislerinin garaj kapı modellerinde de bu geçerlidir. Emniyet sistemleri ile hem kameralı takip, hem fotoselli koruma sistemi, hem de aydınlatma sistemleri kullanılabilir. Garaj kapıları konusunda, dünya genelinde tercih edilen en önemli emniyet önlemlerine göz atalım.

 

Araç tanıma sistemi ile entegre edilmiş garaj kapıları

 

Garaj kapılarının fotosel sistemi ile ve sensörlerle donatılabildiğinden söz etmiştik, bu sistemi kullanarak günümüzde yüksek güvenlik standartlarına sahip bir garaj arayanlar, plaka tanıma sistemini de kullanıyorlar. Araç tanıma sistemleri, ek bir maliyet içeren ancak son derece önemli bir güvenlik birimi oluşturan seçeneklerdir, yalnızca sisteme tanımladığınız araç plakaları için açılır kapılar sunan bu garaj otomasyonlarında, gözünüz asla arkada kalmaz.

 

Garaj kapısı emniyet önlemleri

 

Garaj kapılarının açılış ve kapanışlarında, en önemli detaylardan birisi mekanik sistem içinde yer alan öğelerdir. Hem araçla hem de insanların normal yürüyerek geçebildiği bu kapıların, yüksek güvenlik donanımına sahip olması gerekir. Kullanılan yaylarla açılan garaj kapılarında, bu yay sistemlerinin hasar görme ihtimaline karşı yay emniyet sistemi kullanılır. Araçların, araçlardan da ziyade insanların, personellerin zarar görmesi, can kaybı ile sona erebilecek kazaların yaşanmaması için garaj kapılarında emniyet sistemlerine azami şekilde dikkat edilmelidir.

 

Gelişmiş garaj kapı sistemleri ile firmamıza ulaşın

 

Garaj kapı güvenlik sistemleri alanında yılların deneyimi ile, farklı sektörlerden birçok firmaya hizmet sunduk. Eğer siz de garajınızda, kapı sistemleri ile en yüksek derecede güvenlik politikası izlemek istiyorsanız garaj kapı sistemleri konusunda, alanının lideri firma ile çalışın! Detaylı bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir