garaj kapısı - güç kaynağı

Garaj Kapısı Güç Kaynağı

Garaj Kapısı Güç Kaynağı

Mahremiyetimizin başladığı yer kapılarımız. Sağlam, güçlü ve güvenilir olmalılar.  Aynı zamanda göze de hitap etmeli estetikliği ile beraber gücünü de göstermeliler. Evlerimizin olduğu kadar garajlarımızın da aynı özelliklere haiz olması hepimizin doğal olarak isteğidir. Çünkü çoğunlukla garajlarımızda araçlarımızla beraber birçok değerli eşyamızı da bulundururuz.  Hatta birçok garajda evimizle olan bağlantıyı sağlayan geçişler de mevcut. Bu durumda garaj kapılarımız evlerimizde sağlamlık ve güvenlik bakımızdan yeterliliğe sahip olması gereken yerlerdendir.

Garaj kapısı çeşitleri

Türlü çeşit garaj kapıları vardır. Kanatlı olup iki yana iterek açılan kapıların yanında, yeknesak plakalar halinde tek ya da çift tarafa doğru itilerek açılan sürgülü kapılar ile yine aşağı yukarı yönde açılan kepenk tarzı kapılar mevcuttur. Giyotin tarzı çalışan kapılar da, bir milin her iki yanında tahterevalli tarzı açılan kapılar da görülmektedir. Her tür sağlam materyalden üretilmiş, el yordamıyla açılan kapılar olduğu gibi dişliler ile donatılmış motorlu düzeneklerle açılan otomatik kapılar da mevcuttur. Uzaktan kumandalarla ya da radar, sensör veya fotosel düzenekleriyle temas etmeden açılan kapılar konforumuzu sağladığı gibi zaman zaman da beklenmedik sorunlarla karşımıza çıkabilmektedirler. Bu sorunların başında ülkemizde beklenmedik anlarda baş gösteren enerji kesintileri gelmektedir. Gelişen teknoloji bu probleme garaj kapısı güç kaynağı ile çözüm bulabilmiştir.

Garaj kapılarında güç kesintisine karşı çözüm

Otomasyona sahip garaj kapılarımızda enerji kesintileri sinir bozucu ve önemli problemdir.  Eğer gerekli önlem alınmamışsa bir takım uğraşlar gerektirir kapının açılması. Oysa önceden düşünülüp jeneratör veya akümülatör gibi çözümler üretilmişse mevcut konfor daha üst noktaya taşınmış demektir. Bunların yanında günümüzde piyasada çok rahatça temin edilebilecek sırf bu işler için özel üretilmiş garaj kapısı güç kaynağı mevcuttur.  Bu cihazlar üzerlerinde alıcı üniteleri bulundururlar ve bu sayede açma kapatma işlemi uzaktan kumanda ile gerçekleştirebilirler. Kumanda ile devreye girerler ve bu sayede kesinti anında hiçbir güç harcamazlar. Bu sayede garaj kapısı güç kaynağının özelliklerine bağlı olarak çeşitli sürelerde hatta bir haftayı geçen güç kesintilerinde bile çalışabilirler. Üzerlerinde led teknolojisi ile şebeke kesintisi ve inverter gerilimi ile aküden çalışma uyarılarını gösterebilirler. Ayrıca aşırı yük, yıldırım düşmesi gibi durumlara karşı korumaları da mevcuttur.

garaj kapısı - güç kaynağı
Garaj Kapısı Güç Kaynağı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir