garaj kapısı - garaj kapısı kumandası - otomatik garaj kapısı - garaj kapısı sistemi

Garaj Kapısı Kumandası

Garaj Kapısı Kumandası

Giriş kapılarına bakıldığında stillerin ilk habercisi tanımının yapılması çokta yanlış olmamaktadır. Estetik ya da fonksiyonel özelliklerin ön plana çıkarılmasının mümkün olduğu model seçeneklerinde bağımsız garajların aracı maksimum düzeyde koruması mümkün hale gelmektedir. Yanı sıra bu alanın depolama alanı olarak da kullanılması mümkün olmaktadır. Çok fazla masrafa gerek kalmadan ihtiyaçları en iyi şekilde karşılayacak olan garaj seçenekleri ile araçların barınma ve korunma işlemlerinin yapılması mümkündür. Farklı garaj tiplerinde kullanılan motor ve uzaktan kumanda sistemleri değişiklik gösterebilmektedir. Garaj kapısı kumandası sistemleri sayesinde otomasyon anahtarı ya da otomatik kapı anahtarlarının açılıp kapanması mümkün olmaktadır. Fazla çeşide sahip olan kumandalar farklı yöntemler kullanılarak üretilmektedir. Bakıldığında hepsinin farklı frekans noktaları olduğu görülmektedir.

Garaj Kapısı Kumandası Özellikleri

İş yaşamının yoğunluğu insanların hızlı olmasını gerektirmektedir. Hareketli yaşama ayak uydurmak isteyen kişilerin sürekli pratikleşmeleri bir gereklilik olarak karşımıza çıkmaktadır. Ev ya da iş yerlerinden hızla çıkarak istenilen yere ulaşmak için yardımcı öğelere ihtiyaç duyulmaktadır. Garajda bulunan aracın uzaktan kumandası sayesinde oturulan yerden tuşların kontrolü ile kapıların açılarak kapanması mümkün olmaktadır. Böylelikle de güç ve zamandan tasarruf sağlanması mümkün hale gelmektedir. Marka ve modele göre garaj kapısı kumandası seçme imkanı bulunmaktadır. Garaj kapıları için kullanılan kumandaların 433,92 frekans dalgası ile çalışması farklı kumandalara kopyalanabilmelerini de mümkün kılmaktadır. Modellerinin dış şekillerine bakıldığında farklı geometrik biçimlere sahip olduğu görülmektedir. Çalışma biçimine bakıldığında kontrol panelleri ile kumanda arasında senkronizasyon sayesinde sinyal alışverişi yapılabilmektedir.

Garaj Kapısı Kumanda Sistemleri Kopyalama İşlem Aşamaları

Garaj kapısı kumandası kopyalama işlemleri yapılırken belirli adımlar takip edilmektedir. Cihazlara bakıldığında sistemlerde genel kodlama frekanslarının olduğu görülmektedir. Bu noktada garaj kumandasının kopyalanması aşamasında ünitesinde bulunan kapağın açılarak ilgili butona basılmasından sonra kopyalama işlemi başlamaktadır. Kumandada bulunan iki tuşa aynı anda basılması sureti ile işlem başlamaktadır. Son aşamasında ise sol tuşa basılarak ünite ve kumanda arasındaki bağlantının kurulması mümkün hale gelmektedir. Kumanda kullanımları garaj kapısı otomasyon sistemleri için oldukça önemli bir anlam taşımaktadır.

garaj kapısı - garaj kapısı kumandası - otomatik garaj kapısı - garaj kapısı sistemi
Garaj Kapısı Sistemi Kumandası

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir