garaj kapısı - otomatik garaj kapısı - garaj kapısı sistemi

Garaj Kapısı Otomasyon

Garaj kapınızı otomatikleştirin…

Otomatik olan anlamına gelen otomasyon terimi, bir süreç veya prosedürün insan yardımı olmadan gerçekleştirildiği teknoloji olarak tanımlanabilir. Diğer bir deyişle, Otomasyon veya otomatik kontrol, çeşitli kontrol sistemlerinin kumanda edilmesidir. Hayatımızın birçok alanında otomasyon sistemleri işlerimizi kolaylaştırmaktadır. Garaj kapısı otomasyonları da bunlardan bir tanesidir.

Sürekli araba kullanan ve evinin ana girişini nadiren kullanan kişilerde yada site girişlerinde, akıllı garaj kapısına sahip olmak hem çok daha pratiktir hem de güvenlidir. Teorik olarak, akıllı bir garaj sadece açık bırakıldığında sizi uyarmakla kalmaz, aynı zamanda sizin garajda sanal asistanınız olur.

Arabanızı garaja park ediyorsanız;

Eğer bir garajınız varsa, bir noktada şudur: Bir an, “Garajı kapatmayı unuttum mu?” diye düşündünüz.  Garaj kapınızı kapatmayı veya kilitlemeyi unutmak aslında davetsiz misafirlere garajdan geçerekbir fırsat sunar. Oysa garaj kapınıza geldiğinizde / çıkarken otomatik olarak açılacak / kapanacak şekilde garaj kapınızı ayarlayabilirsiniz.Ya da bir düğmeye dokunarak garaj kapınızı her zaman manuel olarak açıp kapatabilirsiniz de. Akıllı telefonunuzu bir sensör olarak da kullanabilirsiniz. Bunların hepsi garaj otomasyon sistemi ile mümkün.Diğer bir unutulmaması gereken husus ise, kapıların arızası ya da elektrik kesintisinde, içerden ve korumalı bir şekilde dışardan da manuel olarak açılabilmesidir.

Garaj kapısı otomasyon sistemi ile garajınızı otomatikleştirmek, akıllı bir kapı açıcı, ışıklar için hareket sensörleri ve bir güvenlik kamerası kullanmak yaşamımızı kolaylaştırır. Böylece gelen ve giden kişileri izleyebilmenizi sağlar. Kablosuz bir IP kamera eklemek, garajınızdaki olayları uzaktan izlemenize ve kaydetmenize yardımcı olabilir. Bir hareket sensörü takmak, kapı açılırsa veya tetiklendiğinde ışıkları otomatik olarak açıpsize uyarı gönderebilir.

Yağmur yağdığı anda garaj kapısını otomatik olarak kapatmak, garaj kapısını saat 11’den sonra otomatik olarak kapatabildiğiniz gibi garajınızda arabanızı çalışır halde bıraktığınızda ortama salınan karbon monoksit gazı belli bir düzeye geldiğinde de size uyarıverebilir.

Garaj kapısı otomasyon sistemi kurmanın yani garajınızı otomatikleştirmenin birçok yolu vardır. Tek gereken az bir zaman ayırmanız ve küçük bir meblağ güvenlik yatırımıdır.

Kullanım alanlarından bazıları:

 • Her türlü araç geçişi olan iş yerleri
 • Otoparklar
 • Depolar
 • Hotel otoparkları
 • Market ve AVM otoparkları
 • Rezidans otoparkları
 • Site otoparkları
 • Resmi daireler
 • garaj kapısı - otomatik garaj kapısı - garaj kapısı sistemi
  Garaj Kapısı Otomasyonu

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir