garaj kapısı - seksiyonel garaj kapısı - garaj kapısı otomatik

Garaj Kapısı Otomatik

Garaj Kapısı Otomatik Sistemleri Hakkında

Bağımsız konutlarda giriş kısmından başlayarak tasarlanan kapılar kişisel zevklerin ürünü olarak nitelendirilmektedir. Garaj kapıları bu tanıma uygun olarak şekillendirilebilen, otomobilleri olumsuz dış koşullara karşı koruyan, modern, estetik yapılar olarak tanımlanmaktadır. Konut sahiplerinin özel beklentilerine cevap verecek nitelikte tasarlanan garaj kapısı otomatik sistemleri sayesinde kullanım kolaylığı ve güvenliği ihtiyaçlara cevap vermektedir. Özellikle konut tipindeki garaj kapıları otomatik açılma ve kapanma özelliklerine sahip olduğunda pratik kullanımları ile dikkat çekmektedir. Farklı biçimlerde tasarlanabilen garaj kapılarında bulunan opsiyonel sistemler sayesinde cisimlerin korunması sağlanmaktadır. Araçların güveli giriş çıkışlarının da yapıldığı modellerde olumsuz hava koşullarına karşı tam bir koruma sağlanması mümkün olmaktadır. Maksimum izolasyon etkisi olan kapılarda toz geçişi engellenerek hijyenin artması sağlanmaktadır. Otomatik garaj kapıları yapım aşamasından kullanım aşamasına kadar konforlu kullanımlar için tasarlanmıştır.

Garaj Kapısı Otomatik Motor Otomasyonu

Garaj kapısı otomatik motor otomasyon sistemleri ile desteklenen mekanizmalarda uzaktan kumandalı sistemler yer almaktadır. Standart bir otomatik kapının olmazsa olmazı kumanda ile yönetilen bir alt yapıya sahip olmasıdır. Araç içerisinde iken oturur pozisyonda garaj kapısını otomatik kumanda yardımı ile açmak mümkündür. Tek bir düğmeye basarak uzaktan hareket kabiliyetine sahip olan otomatik mekanizma ile kapının açılması mümkün hale gelmektedir. Güvenle garaja giren kullanıcı park işlemi sonrasında kolaylıkla eve geçiş yapabilmektedir. Mevcut elektrik kesintilerinde ise sistemi manuel olarak kullanmakta mümkündür. Kapıların el ile açılıp kapanması son derece kolay olmaktadır. Otomatik kapılardan geçiş yapan otomobillerin gelişen teknoloji sayesinde plaka okuma yöntemi ile tanınmaları da ayrı bir güvenlik önlemi olarak değerlendirilmektedir. Otomatik garaj kapılarında güvenliği arttırıcı etkenler arasında; dedektör, kartlı geçiş, etiket okuma, buton ile açma sistemleri yer almaktadır.

Garaj Kapısı Otomatik Model Seçenekleri

Ev, iş yeri gibi mekanlarda kullanılan garaj kapılarını tercih ederken çeşitli modeller kişisel zevklere yönelik olarak belirlenmektedir. Renk ve malzemelerin seçimi ile tasarlanacak olan garaj kapısı otomatik sistemleri için bazı modeller şu şekildedir:

  • Panjur tipi garaj kapısı,
  • Seksiyonel garaj kapısı,
  • Tek parça garaj kapısı,
  • Yana kayar garaj kapısı,
  • İki parçalı ve menteşeli garaj kapı modelleri şeklinde sıralanabilmektedir.
  • garaj kapısı - seksiyonel garaj kapısı - garaj kapısı otomatik
    Garaj Kapısı Otomatik

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir