Garaj Kapısı Özellikleri

Garaj Kapısı ve Özellikleri

Garajı bulunan her türlü yerleşim veya ortak kullanım alanında kullanılan garaj kapıları, çalışma prensiplerine, yapılma malzemelerine göre farklılık gösterirler. Garaj kapısı özellikleri arasında güvenliği arttırıcı malzeme kullanımı ve ısı yalıtımı sağlayıcı özellikler önem arz etmektedir. Şirketimiz, tüm garaj kapısı modelleriyle en güvenilir ve kaliteli seçeneklere sahiptir.

Kullanım Alanları

Ev ve iş yerlerinde bulunan garajlarda kullanılan garaj kapıları, aracın güvenli bir şekilde muhafazası için önemli. Farklı çeşitlere sahip olan garaj kapısı özellikleri de hâliyle farklılık gösteriyor. Garaj kapıları sayesinde içeri toz ve toprak gibi yabancı maddeler giremiyor, olumsuz hava koşullarından ve hırsızlık tehdidinden de araç korunmuş oluyor.

Teknik Detayları

40 milimetrelik poliüretan dolgu panellerine sahip garaj kapıları, ısı yalıtımı konusunda avantajlı. Panjur tipi kapılar, yukarı doğru katlanarak açılıyor ve yerden tasarrufu mümkün kılıyor. Seksiyonel kapılarda ise estetik daha öncelikli bir konuma yükseliyor, evin rengine ve yapısına göre kapı tasarlanabiliyor. Yukarı doğru açılan tek parça kapılar ise modern çizgiden uzakta bir görüntü ve konfor sunsa da, yine çok tercih edilenler arasında. Rampalarda veya uzun girişi bulunan mekânlarda kayarak açılan model tercihi, en revaçtaki garaj kapılarından. İki parçadan oluşan, menteşe yardımıyla açılıp kapanan modeller ise pratiklikleriyle dikkat çekiyorlar. Motorlu modellerde, motor yardımıyla, güç harcamadan kapılar açılıp kapanabiliyor. Birçok modelde elin sıkışmaması, olası kazaların önüne geçilmesi için güvenlik sistemleri de bulunuyor. Elektrikle çalışan garaj kapıları, elektriğin kesilmesi anında elle de işlevlerini sürdürüyorlar.

Model Seçenekleri

Panjur şeklinde, seksiyonel, tek parça olan, kayarak yana doğru açılan, iki parçadan oluşan ve menteşe sistemi bulunan, elektrikle çalışan, otomatik tanıma panelleri olan modelleri ile garaj kapıları, yeri dar olanlar veya geniş kullanım alanına sahip olanlar için seçenekte sınır tanımıyor. Otomatik modellerde ise kapı, aracı kendiliğinden tanıyor ve geçiş kolaylığı sağlanıyor. Panjur kapıların farklı renk seçenekleri de garaj kapısı özellikleri arasında ayırt edici olarak müşterilerin ilgisini çekiyor. Tanıma sistemleriyle plakayı okuyan ve teknolojinin avantajlarından yararlanan modeller, güvenlik açısından oldukça kullanışlılar.

garaj_kapisi_2

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir