garaj kapısı - garaj kapısı yayı - garaj kapısı sistemi

Garaj Kapısı Yayı

Garaj Kapısı Yayı

Garaj kapıları modellerine göre değişiklik göstermektedir. Stor kapılar olarak tanımlanabilecek türü genellikle müstakil evlerde ya da site içi konutlarda tercih edilmektedir. Garajların ana amacı araçların korunmasını sağlamaktır. Bu nedenle garajları da emniyetli sistemlerle tasarlamak oldukça önemlidir. Bu şekilde aracın hırsızlardan korunmasının yanında olumsuz hava şartlarından, kirden de korunması mümkün hale gelecektir. Farklı ergonomilerde olan farklı garaj kapı tasarımları kişisel zevklere yönelik olarak tasarlanabilmektedir. Konut mimarisine en uygun tasarımı, işlevselliği bir arada harmanlayarak servis eden birçok marka mevcuttur. Bunun yanı sıra garaj kapılarının birçok aksesuarları bulunmaktadır. Garaj kapısı yayı da bunlardan biridir. Bu kapılarda ağırlıklarına göre çeşitli yaylar kullanılmaktadır. Yayların doğru kullanılmaması gibi durumlarda ve yanlış takılmaları halinde elektrik kesintilerinin ortaya çıkması söz konusu olmaktadır. Bu aşamadan sonra ise kullanımın manuel olarak devam etmesi gerekmektedir.

Garaj Kapısı Yayı Özellikleri

Konut güvenliğini sağlamak amacı ile geliştirilmiş olan farklı garaj kapıları farklı mimari ve renk seçenekleri ile özel zevklere hitap etmektedir. İşlevselliğin maksimum düzeyde olduğu yapılarda estetiği ön planda tutmanın önemli olduğu da bir gerçektir. Garaj kapılarında en önemli ayrıntı dayanıklılık kavramı olmaktadır. Üst düzeyde tutulmuş olan dayanıklı malzeme kullanılarak üretilen garaj kapıları her türlü kötü koşullara karşı durabilecek güçte üretilmektedir. Kapı sistemlerinde garaj kapısı yayı da bütün içinde önemli bir göreve sahiptir. Kapıların düzgün bir biçimde açılıp kapanması noktasında hizmet eden aksamlar sayesinde elektrik devresi ile olan iletişim kayma ve kesilme olmadan sağlanması mümkün olur. Genel olarak bakıldığında:

  • Garaj kapısında burulma yayları bulunmaktadır.
  • Çelik malzemeden üretilmektedir.
  • Garaj kapı panellerini dengede tutarak sistemin doğru çalışmasını sağlamaktadır.
  • Galvanizli garaj kapılarında yaylar elektrik kesintilerine karşı koruma sağlamaktadır.
  • Garaj kapılarında genellikle 1/3 “/ 4” yaylı armatürler, 2 “yaylı armatürler; 2-5 / 8”lik yaylar tercih edilmektedir.

Garaj Kapısı Yayı Ne İşe Yarar?

Uzaktan kontrol sistemi ile çalıştırılabilir garaj kapılarında mimariye uygun tasarımlar hakimdir. Darbelere karşı dayanıklı panellerin bulunması olası hasarları ortadan kaldırmaktadır. Emniyetli dış panelleri güvenliği maksimum seviyede tutmaktadır. Yanı sıra siparişe bağlı olarak renk ve desen seçenekleri de bulunmaktadır. Bu kapsamda garaj kapısı yayı ise kapıların düzgün şekilde kapanması noktasında verdiği kontrollü eğim sayesinde elektriğin uygun biçimde dağılmasına yardımcı olmaktadır.

garaj kapısı - garaj kapısı yayı - garaj kapısı sistemi
Garaj Kapısı Yayı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir