hangar kapısı - hangar kapısı sistemi

Hangar Kapısı

Hangar Kapısı

Hangar Kapısı: Kullanım olarak büyük bir alanı kaplayan, dışarıdan gelen gerek toz gerek de hava yalıtımını sağlaması açısından tasarlanmış otomasyon sisteminin kullanım açısından pratik bir sonucudur. Uçak, gemi, madenler, ağır sanayi, büyük ölçekli sanayi ve ticari tesislerde kullanımı oldukça yaygın otomasyon sistemleri içindeki yerini alır. Bu yerlerin büyük açıklıklarını kapamak için tasarlanmış sistemleridir. Çok büyük ölçekli alanların kapanmasında kullanılır. Otomasyon sistemleri içinde geniş ölçekli yerler için vazgeçilmez unsurların başında yer alır. Günümüz teknolojisinin de katkılarıyla gelişen ve daha da hacmini arttırarak dinamik bir unsur olduğunu gösteren bir sistemdir. Bu nedenle büyük ölçekli kullanım alanlarının tercihlerindeki yerini almış olup gösterdiği yenilik anlayışıyla bu sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Hangar Kapısı güvenlik açısından ve de statik hesaplamalar açısından son derece önemli olup kusursuz bir bilgi ve deneyim gerektirir. Bu nedenle önemli bir sistem olma özelliğini taşır. Isı, yalıtım, izolasyon açısından son derece ergonomik olmakta ve bu durum verimliliği arttırmaktadır. Bu kapı türleri uçak, helikopter gibi değerli ve hassas aletlerin güvenle muhafazasına da katkı sağlamaktadır. Böyle yapılarda son derece önemli ve hassas bazı noktalar vardır. Bunlar; elektrik kesildiğinde ya da herhangi bir kar veya buz olayında, fırtınada aniden açılan bir kapı önemli derece can, mal kaybına neden olmaktadır. Bakımı ve tamiratı yapılmadığında risk taşımaktadır. Bu nedenle böyle yapılarda mühendislik problemlerin düzenlenmesi ve çözülmesi gereklidir. Sistemin her daim kontrolü yapılmalıdır.

Hangar Kapısı, açıklandığı üzere çeşitli büyük tesisler açısından kullanımı oldukça yaygın otomasyon sistemleri içindeki yerini almaktadır. Günümüzdeki gerek ticaret gerek iş yaşamı açısından getirdiği üstün özellikler açısından önemli bir konumda bulunmaktadır. Seçim yapılırken doğuracağı önemli sonuçlar nedeniyle çok dikkatli olunmalı ve seçimler uygun firmaların sunmuş olduğu geniş ürün yelpazesi ve de profesyonel açıdan kendini kanıtlamış ve yer edinmiş ekip çalışmasıyla oluşturulmuş sistemler olmasına dikkat edilmelidir. Bu otomasyon sistemi gelişen ve büyüyen teknolojiyle kapsamını arttırarak sektör bazında geniş alanlarda yer bulmaktadır. Edinilmiş bu sağlam yer ile iş verimliliği konusunda gelişen ve büyüyen teknolojiyle bir bütün haline gelerek faydasını ve de devamlılığını arttırmaktadır. Bu sebeplerle kullanımı oldukça yaygınlaşmış otomasyon sistemleridir.

hangar kapısı - hangar kapısı sistemi
Hangar Kapısı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir