garaj kapısı - hızlı garaj kapısı - otomatik garaj kapısı - seksiyonel kapı

Hızlı Garaj Kapısı

Hızlı Garaj Kapısı

Hızlı garaj kapısı çalışma mekanınızın ya da konutunuzun görünümünü değiştirecek, uzaktan kumanda özelliği ile yaşamınızı kolaylaştırmasının yanı sıra mekanınızı daha konforlu bir hale getirecektir. Hızlı garaj kapıları taşıdıkları farklı özelliklere göre sınıflandırılabilir. Yapımında alüminyum kullanılan hızlı sarmal garaj kapısında yapısal olarak profiller birbirinden bağımsız çalıştığından aşınma ve hasar meydana gelmez. Alüminyum profiller rulo halinde toplanabildiğinden daha az yer kaplar ve böylelikle mekandan en üst düzeyde yararlanmanızı sağlar. Yapımında kullanılan profillerin temas ettiği yüzeylerin lastik profil ile desteklenmesi suretiyle sürtünmeden kaynaklanan sesin önüne geçilmiştir. Bu da kapının sessiz çalışmasını sağlar. Hızlı sarmal garaj kapıları su geçirmez kasa özelliğine sahip olduklarından olumsuz iklim koşullarından etkilenmezler.

Hızlı garaj kapısında yalıtım, estetik ve güvenlik unsurları

Hızlı garaj kapısı sahip olduğu yalıtım özellikleriyle enerjiden tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Dış ortamdan gelen toz ve rüzgarın neden olduğu aşınmaya karşı binanızı korur. Elektrik kesilmesi durumunda manuel açma kapama yapmak mümkündür. Hızlı garaj kapısını tercih edilen RAL rengine boyayarak, alüminyum profil kullanımından kaynaklanan sağlam yapısına estetik bir nitelik kazandırmak mümkündür. Hızlı garaj kapılarının en büyük özelliği sahip oldukları güvenlik önlemleridir. Fotosel sensör kullanımıyla kapı sürekli denetim altında tutulur. Ayrıca çok sayıda açma kapama ve yoğun giriş çıkış trafiğinden kaynaklanabilecek mekanik yorulmalardan korunmasına yönelik olarak motor ve hız sürücü sistemi tarafından desteklenmektedir.

 

Seksiyonel hızlı garaj kapısı

Dikey olarak hareket edebilen seksiyonel garaj kapısı ise sandviç panelden üretilmektedir. Kullanılan akım denetleme mekanizması sayesinde üst düzeyde güvenlik sağlanmaktadır. Enerjigiderlerinidüşürmeyisağlamaküzereaydınlatmaamaçlıpencereleraçılabilmektedir. Hızlı sarmal kapılarda olduğu gibi, elektrik kesintisi olduğu durumlarda manuel olarak kullanılabilmektedir. Tavana doğru açılan kapı modeli kullanıldığından, motor yardımı ile açılabilen seksiyonel garaj kapısı otomatik nitelikli olmakta ve uzaktan kumanda yoluyla denetlenebilmektedir. Hava akımını engellemesine deniylearaçlarınolumsuziklimkoşullarındankorunmasınayardımcıolur. Çekme tipi motor kullanımı sayesinde hırsızlığı önleyici güvenlik sistemiyle güçlendirilmiştir. Hızlı garaj kapısı yoğun ve hızlı açılıp kapanmayı mümkün kılan bir motor ve kurmalı torsion yay sistemine sahiptir. Dayanıklı oluşu ve uzun süre boyunca tamir gerektirmemesi en önemli özellikleri arasındadır. Ses kirliliğine engel olması da sağladığı konforu arttırmaktadır. Bütün bu unsurlar hızlı garaj kapısının sık tercih edilmesini sağlamaktadır.

garaj kapısı - hızlı garaj kapısı - otomatik garaj kapısı - seksiyonel kapı
Otomatik Hızlı Garaj Kapısı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir