garaj kapısı - liftmaster - otomatik garaj kapısı - seksiyonel kapı -

Liftmaster Garaj Kapısı

Liftmaster Garaj Kapısı

Özellikle müstakil evlerde zaman zaman da apartmanların bazılarında gördüğümüz garajların kapıları çeşit çeşittir. Kanatlarla iki yana açılan, yanlara doğru sürülerek açılan ya da yukarı aşağı yönde çalışan kapılar garajların güvenliğini ve mahremiyetini sağlamaktadır. Kimileri akıllı sistemlerle donatılmış konforu en üst düzeye taşıyor kimileri otomasyon sistemleriyle donatılarak kullanıcısını tanıyor.

Seksiyonel Garaj Kapıları

Tavan yüksekliği ile üst kapı kotu arasında kalan bölümün uygun olması durumunda burayı kullanarak karşılıklı iki ray içinde çalışan kapılara seksiyonel kapı denir. Dış etkenlere karşı kullanılan çeşitli materyaller ile emniyetli ve uzun ömürlüdürler. İçi dolgu dışı çelik ya da alüminyum olan belli ebattaki panellerin kenarlarında bulunan rulman ya da tekerleklerin ray sistemi içinde kaymasıyla açılıp kapanmayı sağlarlar. Kurmalı yay ile desteklenebilen bu kapılar kolaylıkla açılır ağırlıkları açan kişiyi etkilemez. Herhangi bir tehlike durumunda durmayı sağlayan güvenlik sistemlerine sahiptirler.  Halat kopması, yay kırılması, motorun aşırı ısınmadan yanması, motor çalışırken el ile yapılacak müdahalelere karşı motor koruması gibi güvenlik önlemleri olan liftmaster garaj kapısı bu sistemin önde gelen örneklerindendir. Mikrodalga radar, harekete duyarlı sensor veya fotosel sistemleriyle desteklenip şifreli görselleri tanıyarak ya da uzaktan kumandalı otomasyon sistemleri ile konfor sağlanabilmektedir. Liftmaster garaj kapısı otomasyon anlamında da sektörün önde gelen markalarındandır. Kamera ve akıllı sistemlerle de desteklenip en üst düzeyde güvenlik sistemleriyle donatılabilirler.

Otomatik Kepenk Garaj Kapıları

Alüminyum, galvanize çelik ya da galvaniz panellerin tambur mili etrafına sarılarak ve karşılıklı iki ray içinde aşağı yukarı hareket ederek açılan kapılardır. Ses ve kısmen ısı yalıtımı için karşılıklı rayların içi kauçuk gibi materyallerle desteklenirler.  Dış etkenlere karşı dayanıklı ve güvenlidirler. İnsan gücü ile açılabildikleri gibi eklenen motorlarla da açılabilirler. Güvenli kilit sistemleriyle desteklenerek emniyetleri sağlanır. Son dönemdeki gelişmelerle eski tekdüze gri renkten farklı olarak istenilen her renkte kapılar üretilmektedir. İstenilen her tür tasarım, yazı veya logo, giydirme yöntemleri ile bu kapıların üzerine monte edilerek çok amaçlı kullanıma sunabilmektedir. Akıllı ve otomasyon sistemlerle desteklenen bu kapılar her türlü konforu sağlayabilecek yapıdadırlar.    Liftmaster garaj kapısı otomatik kepenk kapı sektöründe de önde gelen markaların başındadır.

garaj kapısı - liftmaster - otomatik garaj kapısı - seksiyonel kapı -
Liftmaster Garaj Kapısı

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir