Otomatik Endüstriyel Kapılar

Otomatik Endüstriyel Kapılar

Otomatik endüstriyel kapılar tesislerde, ısı toz izolasyonu sağlayan, uzun ömürlü endüstriyel kapılardır. Son zamanlarda sıklıkla kullanılır olan endüstriyel kapılar farklı model ve seçeneklerle kullanıcılarına sunulmaktadır.

Kullanım Alanları

Otomatik endüstriyel kapılar her türlü endüstri işletmelerinde, fabrikalarda ve depolarda kullanılabilir sistemlerdendir. Bu kapılar hangar, garaj ve fabrika kapısı olarak, kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılar.

Teknik Detayları

Endüstriyel kapılar farklı model ve ebatlarda karşımıza çıkabilmektedir. Genel olarak bütün modellerin otomatik motorlu sistemlerle ve yukarıdan aşağıya sarmal ya da katlanır şekilde çalıştığı söylenebilir. Bu kapılar teknik özellikleri sayesinde, yoğun trafik hızına uyumlu ve enerji tasarrufu sağlayan kapılardır.

Model Seçenekleri

Otomatik endüstriyel kapılar seksiyonel, sarmal pvc ya da katlanır pvc yapısında olabilir. Seksiyonel kapılar orta seviyeli hız ihtiyacı olan tesisler için uygun bir seçenektir. Seksiyonel kapılar için yalıtım ön plandadır. Seksiyonel kapıların içi polüteran dolgulu dışı ise çelik ya da alüminyum panellerle kaplı olabilir. Bu seçenek yüksek toz, rüzgâr ve ısı yalıtımı sağlayan, emniyetli görüş özelliğine ve yapısına sahip, uzun ömürlü kapılar olması sebebiyle, endüstriyel tesislerce oldukça tercih edilir modeller arasındadır. Seksiyonel kapılar aşağıdan tavana doğru hareket eder ve seksiyonlar hareket esnasında tavan doğru toplanarak çalışır. Yoğun araç trafiğine sahip endüstriyel yapılar için ise sarmal pvc endüstriyel kapılar oldukça doğru bir seçim olacaktır. Sarmal pvc kapılar ortamı, dış ortamdan izole ederek, iç ortamın dış ortamdan olabildiğince az etkilenmesini sağlamaktadır. Sabit hızlı ve yüksek hızlı olarak kullanılabilen bu kapılar tesislerdeki aşırı trafik yoğunluğunu seyrelterek enerji tasarrufu sağlar. Kapıların esnek malzemelerden üretiliyor oluşu, olası kaza durumlarında hesaplı onarım sağlar. Sarmal pvc kapıların redüktörlü motor sistemi ve etkin fren sistemi yoğun kullanımlar için dizayn edilmiştir. Ayrıca sıkışma olması durumunda, bu ihtimale karşı infrared algılayıcılı emniyet sistemi geliştirilmiştir. Katlanır pvc kapılar da yine yoğun araç trafiğine sahip endüstriyel işletmeler için iyi bir seçenektir. Katlanır kapılar sarmal kapılarla aynı teknik özelliklere sahip olup, yine işletmeyi dış koşullardan olabildiğince izole etmeyi amaçlamıştır.

imgres

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir