garaj kapısı - otomatik garaj kapısı - seksiyonel garaj kapısı - garaj kapısı yedek parçaları

Otomatik Garaj Kapısı Yedek Parçaları

Otomatik Garaj Kapısı Yedek Parçaları

Garaj kapıları farklı modelleri ve imalat şekillerine göre yapılan ürünlerdir. Garaj kapısı yapılırken imal edilecek ürünün tasarım, elektriksel şemasının çizilmesi, gerekli güç ve yan ürünlerin belirlenmesi sırasıyla yapılan işlemlerdir. Müşterinin seçtiği modele göre renk ve parçaların ayarlanmasının ardından montajla tamamlanan bir iştir. Garaj kapısı yapımında  mekanizmanın uygun kapı sistemine uyum sağlaması için uygun güce sahip olması gerekmektedir. Firmalar üretimde kullandıkları motorları üreticilerden alarak sahip olduğu ürünlere takviye etmektedirler. Ana mekanizmanın sabit olduğu modellerde montaj sırasında ölçülerin alınması ile mekansal parçaların ölçülerine göre ayarlanarak ana mekanizmaya birleştirilir. Motor ile birleştirilen parçalar ile montaj tamamlanır.

Otomatik Garaj Kapısı Otomatik Yedek Parçaları

 • Motor kontrol ünitesi: Ana kart diye de tabir edilen bir yedek parçadır. Bu ünite motora hareket sağlar.
 • Emniyet Fotoselleri: Bu parçaların görevi kapının kapanması sırasında kapının önüne gelebilecek herhangi bir cisim nedeniyle kapının kapanmasını önlemektedir.
 • Uzaktan kumanda alıcı üniteleri: Uzaktan kumanda ile aradaki bağlantıyı sağlamaktadır.
 • İkaz lambaları: Kapının açılması veya kapanması sırasında ikaz vermektedir.

Bunların dışında uzaktan kumanda vericileri, floşür lambaları, bataryalar, kremiyer dişliler, elektrikli kilitler yedek parçaları bulunmaktadır.

Garaj Kapısı Modelleri

 • Panjur tipi garaj kapısı modelleri: Stor garaj kapısı diye adlandırılan bir modeldir. Motor yardımı ile rulo şeklinde sarılarak açılıp kapanmaktadır.
 • Seksiyonel garaj kapısı modelleri: Görselliği ön planda tutanların tercih ettiği kapı modelleridir. Farklı tarzlarda seçenekleri bulunmaktadır.
 • Tek parça garaj kapı modelleri: İlkel bir modeldir, kullanımının kolay ve pratik olmasının yanında sağlamlığı ile bilinir. Yukarı geriye veya yukarı dışa doğru açılan iki tipte uygulanan bir kapıdır.
 • Yana kayar garaj kapı modelleri: Bir kanal üzerinde ileri geri hareket eden bir mekanizmaya sahip olan kapı, rampalar, yuvarlak ve geniş alanlarda tercih edilmektedir.
 • İki parçalı ve menteşeli garaj kapısı modelleri: İçe ve dışa açılan şekilleri bulunmaktadır. İki yana ya da tek tarafa katlanarak açılan garaj kapıları katlamalı bir mekanizmaya sahiptir.
 • garaj kapısı - otomatik garaj kapısı - seksiyonel garaj kapısı - garaj kapısı yedek parçaları
  Otomatik Garaj Kapısı Yedek Parçaları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir