Otomatik Kayar Kapılar

Birçok farklı noktada karşımıza çıkan Otomatik Kayar Kapı sistemleri popüler olma özelliğini korumaktadır. Çok pratik bir yapıdadır ve genellikle fotoselli olarak çalışmaktadır. Kapı boşluğu üzerrine bir ray aslır. Bu ray üzerinde hareket eder, tek veya çif yönlü çalışabilmektedir. Fotosel sayesinde kapıya yaklaşan insanları algılanır ve kapı otomatik olarak açılır. İnsan o noktadan uzaklaştığı anda kapı tekrar otomatik olarak kapanır. Sistemin bu kadar basit ve sadedir. Çalışma mantığı belirttiğimiz üzere çok kolaydır. Kullanım alanı çok fazladır. Pratik ve kolay olması nedeniyle her yerde tercih edilmektedir. Kullanım ömrü oldukça uzundur. Bu nedenle önemli bir tercih nedenidir.
Günümüzde Otomatik Kayar Kapı sistemlerini her yerde bulabilirsiniz. Özellikle otel, hastane, amaliyathane, alışveriş merkezleri, benzer binalar, site giriş çıkışları ve bunun gibi her alan içiğn çok uygun bir çözümdür. Ray, profil, cam ve plastik kapı, otomatik kapı motoru ve fotosel gibi temel parçalardan oluşmaktadır. Milyonlarca defa açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu kapıların işlevsel görevleri çok fazladır. Giriş çıkışların hızlı ve pratik bir şekilde yapılması sağlanır. Maliyeti azdır. Kullanım ömrü uzundur. Belli güvenlik standartları sağlanır. İklim koşulları için uygundur. Sıcak ve soğuk hava durumlarına karşı son derece idealdir. Kuzey Avrupa ülkelerinde çok daha fazla tercih edilmektedir.
Giriş ve çıkışın yoğun bir şekilde olduğu her türlü alan için en uygun ve en ideal çözüm şüphesiz Otomatik Kayar Kapı sistemleridir. Sistemin bir diğer önemli yanı sessiz çalışmasıdır. Normal kapılar gibi asla ses çıkarmaz. Paslanma veya yağlanma yapmaz. Zaman zaman belli bakımları yapılır ve sürekli olarak kullanılabilir. Sistem her geçen gün geliştirilmeye ve tercih edilmeye devam ediyor.
otokyrkapı239

1 thought on “Otomatik Kayar Kapılar”

  1. Geri bildirim OTOMATİK KAYAR KAPILAR – Otomasyon Dünyası TR

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir