Otomatik Rampa

Endüstiyel alanlarda kurumsal firmalar için iş verimi artırabilecek ürünler arasında buluna otomatik rampa seçenekleri çalışma sistemini kolaylaştırmaktadır. Farklı özelliklerde ticari tesisler ve endüstriyel alanlarda yükleme ve boşaltma sonuu ortadan kaldıran ürün modelleri aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlamaktadır. Yükleme korunakları olarakta adlandırılabilecek bu modeller iş verimliliğinde oldukça geniş özelliklere ortak kullanım alanları oluşturmaktadır.

Kullanım alanları arasında marketler, havaalanları, hangarlar ve depolar bulunmaktadır. Farklı araç modelleri için daha pratik özelliklere sahip otomatik rampa seçenekleri bulunmaktadır. Gerekli durumlarda açılan bu sistemlr kullanılmadığında da yer kaplamayan özellikleri ile oldukça avantajlı ürün seçenekleri olmaktadır. Özellikle yükleme ve boşaltma yapılan alanlarda dış etkilerden korunma sağlar. Bu özelliği elde etmek için körükler kulanılmaktadır. Bu tür ürünlerde motor gerilimi 3 faz olmkata ve 380 V, 50 HZ özellikleri ile çalışmalarını sürdürmektedir. Platform malzemesi olarak yüksek kalite çelik kullanılmakta ve kendi kendini temizleyen menteşeleri ile çift etkili kanatları avantajlı kullanımlar oluşturmaktadır. Hareketli yüklerde en fazla 6000 kg ulaşan ürünün kullanım özelliği maksimum 9000 yayılı yük özelliklerine kadar çıkabilmektedir.

Bu alanda otomatik rampa seçenekleri içerisinde bazu standart özellikler bulunmaktadır. Komple elektrı hidrolik ünite ve bunun yanında kontrol panelleri de yer alıyor. Lastik tamponlar da önemli özellikleri arasında yer alıkrne emniyet ventili de tüm modellerde standart olarka bulunan özellikler arasında yer alır. Hidrolik acil yavaşlatma mekanizması çok önemlidir. Kamyonun geri kaçması olaylarında 300 kg’a kadar olan yükte kopmanzasyon vanası 0,05 m/sn hıza düşecektir. Platform genişliği olarka ise 1750 mm özelliğinden fazla olan rampaların ön kanadı, yan ve ana kanatları da bu değer aralıklarında olabiliyor. Maksimum çalışma yükseklikleri ise EN 1398 tarafından onaylı olarka kabul edilmektedir.

1 thought on “Otomatik Rampa”

  1. Geri bildirim OTOMATİK RAMPA – Otomasyon Dünyası TR

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir