Seksiyonel Garaj Kapısı Sistemleri

Seksiyonel Garaj Kapısı Sistemleri

Seksiyonel garaj kapısı sistemleri nedir ne işe yarar sorularını cevaplamadan önce seksiyonel kapının ne demek olduğuna bakalım. Seksiyonel kapı panel parçalarından ve kesitlerinden meydana gelmiş kapılardır. Seksiyonlar yani parçalar duvarlara veyahut tavana montesi yapılmış kılavuzların üzerinde hareketlerini sağlarlar. Komut verilip kapı açıldığında bu parçalar tavanda mevcut olan alanlara doğru toplanır.

Kullanım Alanları

Seksiyonel garaj kapısı sistemleri daha çok lüks evlerde ve özel konutlarda yer alan garajlarda, yine sitelerde yer alan otoparklarda, sanayi tesislerinde ve oto galerilerde kullanılır. Bu kapıların yapılmasındaki ve kullanılmasındaki amaç boşlukları olabildiğince kapatarak ısı yalıtımı sağlamak ve giriş çıkışları kontrol altına alarak güvenliği sağlamaktır. Ayrıca seksiyonel kapılar trafik akışının olağandan hızlı olduğu monte edilen tesisi, garajı veya otoparkı sıcak veya soğuk hava akışından koruyan, ortamın ısısını muhafaza etme işlevi olan kullanımı oldukça işlevsel ve dilendiği takdirde otomatik ve elle kontrol sağlanabilen kapılardır.

Teknik Detayları

Seksiyonel garaj kapısı sistemleri uygulandığı garajlarda, tesislerde ve diğer alanlarda ses ve ısı yalıtımı konusunda oldukça başarılıdır. İstenilen kapı girişine yapılabilmesi ve efektifliği ile de pratik olan bu kapılar aynı zamanda dışardan bakıldığında estetik bir görünüm sağlama özelliğine de sahiptirler. Bütün seksiyonel kapı modelleri yaylı sisteme sahiptirler ve dilenirse elle dilenirse kumandalı ve otomatik yollarla kontrol edilebilirler. Yaylı sisteme sahip olmanın en büyük avantajı ise motorun kapıyı hareket ettirirken harcadığı enerjiyi düşürmek ve enerjiden tasarruf edebilmektir.

Seksiyonel kapılar; kapı panelleri, kılavuz ve rayları, yaylı sistem mekanizması olmak üzere üç ana bölümden meydana gelir. Galvanizli çelik kullanılan panellerde ısı yalıtımı sağlayan akrilik pencere ve olası yağmur, kar sularının sızdırılmasının önlemesi için PVC kaplama da kullanılmaktadır. İkinci sistem ise seksiyonların tavana doğru toplanmasını sağlayan kılavuzlar aracılığı ile yönlendirilen kılavuzlardır. Üçüncü sistem ise kapı ağırlığını azaltması ve motoru daha az enerji ile çalışmasını sağlaması için kurulan yaylı mekanizmadır.

Model Seçenekleri

Endüstriyel tip, konut tipi ve endüstriyel panoramik kapılar olmak üzere 3 çeşit seksiyonel kapı sistemi mevcuttur. Endüstriyel panoramik kapılar iç ve dış görüm sağlarken, genişliği 10 metreye kadar çıkan endüstriyel tip kapılar ise sabitlemesi en sağlam kapılardır.

imgres

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir