Seksiyonel Kapı Özellikleri

Seksiyonel Kapı Özellikleri

Seksiyonel kapılar son zamanlarda sıklıkla tercih edilen otomatik garaj kapı modellerindendir. Seksiyonel kapılar sayesinde, alan tasarrufu yapabilir, garajınız toz ve rüzgâr gibi etmenlere karşı koruyabilir, uzun ömürlü bir garaj kapısına sahip olabilirsiniz.

Seksiyonel Kapı Kullanım Alanları

Seksiyonel kapı özellikleri, seksiyonel kapıların ev ve iş yerlerinde rahatlıkla kullanılabilmesini sağlamaktadır. Eczanelerde, ilaç ve başka madde depolarında, alışveriş merkezlerinde ve süpermarketlerde sıklıkla karşımıza çıkan seksiyonel kapılar, evlerde de aynı ölçüde kullanılmaya başlayan, gittikçe popüler olan kapılardır.

Seksiyonel Kapı Teknik Detayları

Seksiyonel kapılar tavana ve yapının diğer özelliklerine kolayca uyum sağlayan ve tavana doğru kayarak hareket eden kapılardır. Bu kapılar motorlu sistem sayesinde kolayca hareket edebilirken, istenildiği takdirde manüel sistemlerle de kolayca açılıp kapanabilir bir yapıya sahiptir. Kapı esnek kauçuk fitil sistemi ile donatılması sebebiyle kullanıcıların maksimum sızdırmazlık garantisi verir.

Model Seçenekleri

Giyotin yataklama, standart yataklama ve yüksek yataklama şeklinde, 3 tür yataklama seçeneği mevcuttur. Seksiyonel kapılarda standart yataklama seçeneğinde en az 50 santimlik bir kiriş alanına ihtiyaç duyulurken, giyotin yataklamada 50 santimden fazla yay alanına ihtiyaç duyulmaktadır.

Özellikleri

Seksiyonel kapı özellikleri bakımından kullanıcısına yüksek yalıtım, tozdan ve rüzgârdan korunma sağlar. Seksiyonel kapılar sızdırmazlık ve yalıtım özellikleri sayesinde oldukça fazla talep edilen kapılardandır. Otomatik motorlu sistemlerle hareket eden kapılarda, kapanma esnasında kapının altında herhangi bir maddenin sıkışması durumunda, pnomatik emniyet sistemleri sayesinde, kapının zarar görmesi engellenir. Ayrıca bu kapılar parmak sıkışmasını önleyecek panellere sahip olduğundan, kullanıcılar açısından da oldukça güvenli bir yapıya sahiptir. Seksiyonel kapı özellikleri arasında, kullanıcıya en cazip gelen özellik, bu kapıların dayanıklı kapılar olmasıdır. Dolayısıyla güçlü rüzgâr ve zorla hareket ettirme gibi durumla karşı, uygulamanın yapıldığı mekânı kolaylıkla koruyabilir. Otomatik motorlu sistemle çalışan kapıların açılma ve kapanma hızları saniyede 25 cm olarak sabittir. Ancak daha hızlı hareket sağlanmak istenirse kontrol üniteleri yardımıyla, hızı saniyede 60 santime çıkarmak da mümkündür. İyi bir kullanım ve düzenli yapılan bakımlar sayesinde, seksiyonel kapıların ömrü 12 yıla kadar çıkmaktadır.

imgres

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir