Seksiyonel Kapı

Seksiyonel Kapı

 

Birçok fabrikada kullanılan seksiyonel kapılar, kullanım avantajları nedeniyle en çok tercih edilen kapı sistemlerinin başında gelmektedir. Kullanıldığı alanda mekanı kısıtlamayan, ürün sevkiyatını hızlandıran seksiyonel kapılara, opsiyonel olarak birçok eklenti yapılabilmektedir. Temel olarak seksiyonel kapının çalışma mantığından bahsedersek, tavana dikey olarak yerleştirilen yataklar, kapının açıldığı bölüm olmaktadır. Yani kapı açıldığında, tavanda toplanmakta ve kapanma işlemi başladığı anda da, yatak sisteminden yavaşça aşağıya doğru kapanmaktadır. Son derece hızlı şekilde açılıp kapanabilen, günlük olarak yüzlerce kez açılıp kapanmaya imkan veren kapı motorları olan seksiyonel kapılar, sadece fabrikalarda değil, depolarda, hangarlarda ve yüksek tavanlı bütün mekanlarda kullanılabilmektedir.

 

Garaj kapı motoru fiyatları

 

Garaj kapılarının otomatik sistemlerinde en önemli elemanlardan bir tanesi tabii ki kapı motoru. Güçlü bir kapı motoru ile, garaj kapısının ağırlığı, uzunluğu ne olursa olsun saniyeler içinde kumanda ile ya da diğer otomatik sistemlerle açılan bir garaj kapınız olabilir, bu sayede garaj kısmına ne bir toz, ne de olumsuz hava koşullarının etkisiyle sıcaklığı bozacak hava girebilir. Peki Türkiye’de garaj kapı motorlarının fiyatları ne ölçüde?

 

Kapı motoru fiyatları motor gücü ile ilişkili

 

Kapı motorlarının, hem garaj kapısı hem de yandan açılır bahçe kapılarında, kapının uzunluğu, ağırlığı ve diğer teknik detaylarından ötürü değişen yönlerinin olduğundan bahsetmiştik. Kapı motorları içinde ağırlıklı olarak 500 kg ile, 2000 kg arasında değişen güçlere sahip seçenekler, fiyatlandırma açısından da farklı segmentler içerir.

 

2016’da garaj kapı motoru fiyatları

 

Piyasa verilerine göre 500kg kapı motorlarının fiyatları, 500 tl ile 1100 tl arasında değişmektedir, oynayan bu ciddi rakamın nedeni, kapının kullanım oranı ve diğer detaylarıdır. Garaj kapı motoru fiyatlarında diğer bir detay ise, 800 kg ve üzeri kapı motorlarının en az 1000 tl gibi rakamlardan başlaması.

 

Fiyatı etkileyen özellikler

 

Garaj kapısı mototlarının fiyatlarını etkileyen en önemli husus tabii ki motor gücü, ancak motor gücünün de dışında ek teknik özellikler, fiyatta önem arz ediyor. Bunların arasında otomatik akü bağlantısı ile elektrikler gitse dahi çalışmaya devam etme gibi kritik detaylar da var. Ek olarak otomatik garaj kapısı kullanım yoğunluğu da bunda etkili, kullanım yoğunluğu düşük olan kapılar için gerekli motor ücretleri daha düşüktür, yoğun kullanımlar içinse motor hacmi düşük olsa dahi, daha yüksek bütçe gerekebilir.

 

 

Garaj kapı malzemeleri

 

Garajlar için garaj kapısının önemi, sadece güvenlikle ifade edilemeyecek kadar mühimdir. Birçok kişinin depo olarak da kullandığı, çeşitli eşyalarını sakladığı garajların, garaj kapıları ile yüksek güvenlikli bir sistemde korunması çok önemlidir. Garaj kapılarında kullanılan malzemeler, otomatik garaj kapısı bileşenleri bundan dolayı önem taşır. Peki garaj kapılarında hangi malzemeler kullanılır, hem garaj kapı panellerinde hem de garaj kapılarının elektronik aksanlarında, en yüksek güvenlik konseptini sağlayan, iyi malzemeler hangileridir?

 

Garaj kapısı panelleri

 

Paneller, garaj kapılarının bizim gördüğümüz kaplaması olarak ifade edilebilir. Garaj kapısı modellerinde panellerin barındırdığı farklı sistemlerle, ek olarak birlikte gelen elektronik kablosuz güvenlik sistemleri ile tamamen modern bir sistem kurulur. Ahşap malzemeler, panellerde çok yoğun şekilde kullanılıyor, ancak farklı malzemeler de tercih ediliyor.

 

Garaj kapısı dolgusu

 

Garaj kapılarının dışarıdan gelebilecek olumsuz durumlara, tehlikelere karşı güçlü olmasını sağlayan dolgu malzemeler de önemini korumayı sürdürüyor. Dolgu malzemeler, zorlama ya da darbe ile kolay bir şekilde zedelenmeyen yapılardan oluşur.

 

Iç ve dış yüzey kaplama

 

Garaj kapı modellerinde panelleri saymazsak, iç ve dış yapıda, yani güçlü dolgu malzemenin etrafında ve diğer elektronik aksanın çevresinde saclar bulunur. Sac malzeme çok yoğun bir şekilde kullanılmaz, yarım milimetrelik yapılardır.

 

Ek malzemeler

 

Standart garaj kapısı yapı malzemelerinin dışında kapı motoru ile kablosuz sistemlerin ilişkisini kuran kablo sistemleri, garaj kapı panellerinin içine gömülebilecek fotoselli sistemler ve sensörler de garaj kapı sistemlerinde elektronik aksanlara dahil olarak ifade edilebilir.

 

Garaj kapısı konusunda profesyonel firma ile çalışın

 

Modern garaj sistemleri, yüksek güvenlikli garaj kapısı modellerinde en iyi seçenekleri sunan, uygun bütçe ile kısa sürelerde tamamlanabilen projelerle tanınan ve birçok referansı bulunan firmamız ile iletişime geçin!

 

.

 

Garaj kapı ölçüleri

 

Garajlar, modern yapıların vazgeçilmez bir unsuru olarak kullanılıyor. Günümüzde yapıların güvenlik önlemlerini yansıtan kaliteli garaj kapıları da, oldukça öneme sahip. Zaman zaman hırsızlık ve çeşitli zarar verme olaylarına basından tanık oluyoruz, oysa ki yüksek güvenlik yapısına sahip kaliteli garaj kapıları ile bu tür olaylarla karşılaşmanız neredeyse imkansız. Garaj kapı modellerinden ve en çok kullanılan kapı sistemlerinden, ölçülerinden size söz edelim.

 

Garaj kapısı ölçüleri nasıl belirleniyor?

 

Binanın planına göre belirlenen garaj kapı ölçülerinde, ilk etapta garaj kapısının net yüksekliği kiriş yüksekliği hesaplanarak yapılsa da, normalde daha spesifik hesaplarla garaj kapı panelleri, ek olarak istenebilen hizmetler olan garaj kapılarında kapı içinde kapı sistemlerine göre (personel kapısı ya da diğer kapılar) ölçüler değişiyor. Konut tipi garaj kapılarında, temel olarak araç yüksekliklerinin üst standartları doğrultusunda ve bireysel giriş çıkışlarda sorun yaratmayacak şekilde ideal garaj kapısı yüksekliği 2 buçuk metre ile 3 metre arasındadır.

 

Binanın yapı tarzına uygun garaj kapıları

 

Garaj kapı sistemleri planlanırken en çok dikkat edilen detaylardan bir tanesi, garajın olduğu binanın dekoratif çizgisidir. Bu durumda hem garaj kapısının panelleri bina cephesine uygun dizayn edilir, hem de garajın yüksekliği ve diğer ebatları ona göre ayarlanır.

 

Garaj kapısı kalınlıkları

 

Değişken özellikleri barındırabildiği için standardı olmayan garaj kapılarının kalınlık ölçüleri için, değişmeyen ve hemen her kapıda sabit olan birkaç ölçüden söz etmek gerekirse, iç yüzey ve dış yüzey saclarını örnek verebiliriz. İç ve dış yüzeylerdeki sacların kalınlıkları 0.5 mm civarındadır. İki sacın arasında ise, kapının sağlam olmasını sağlayan dolgu malzemeleri yer alır. Metreküpte 40 kg civarında olan bu dolgu malzemeleri ile, garaj kapısının daha güçlü olması sağlanır.

 

 

 

 

 

 

 

Garaj kapısı yüksekliği

 

Modern yapılarda, evin önemli alanlarından birisi olan garajlar için gelişmiş sistemler tercih ediliyor. Garajlar temel olarak iki alt başlıkta incelenebilir, bunlardan ilki konut tipi garajlardır, ikincisi ise endüstriyel alanda faaliyet gösteren firmaların tercih ettiği endüstriyel tip garajlardır. Garaj modellerinin gösterdiği farklılıklara karşın, temel teknik nitelikler benzerdir.

 

Garaj kapılarında ölçülendirme

 

Garajınız için bir plan düşünüyorsunuz, ancak henüz yüksellik ya da garaj kapısının iç teknik detayları konusunda fikir edinemediniz mi? Garaj kapılarının yükseklikleri için bir standart söz konusu olmamakla birlikte, ev planına göre değişkenlik göstermektedir. Garaj kapılarının boyları, konut tipi modellerde maksimum 2-3 metre civarında olurken, endüstriyel garaj kapılarında bu durum biraz daha farklıdır. Garajı kullanacak araçlara, üretim elemanlarına göre farklı en ve boy oranları söz konusu olabilir.

 

Garaj kapılarında kiriş ilişkisi

 

Garajların kapılarının montaj işlemi gerçekleştirilirken, kişire yakınlık durumu incelenmektedir, yapıların temel konseptini bozmamak ve tehlike arz etmemek adına uygun bir oranda kiriş bağlantılarına yakın kapı montajları yapılır. Garaj kapılarının kiriş bağlantı noktası, aynı zamanda güvenlik açısından farklı bağlantıları montaj işleminden önce analiz edilir.

 

Garajlarınız için modern güvenlik politikası

 

Alanında deneyimli personeller ile, garajlar ve garaj kapısı modellerinde modern seçenekler sunan, dar takvimlerde dahi projeyi istenen ölçüde tamamlayan firmamız, farklı panel modelleri, aynı zamanda yüksek güvenlikli ek elemanlar bağlantısı sunuyor. Endüstriyel tip garaj kapıları ve konut tipi garaj kapıları için, bizden önce kimseden teklif almayın!

 

Uygun fiyatlar, kısa sürede tamamlanan montaj projeleri ile birçok seçkin konutta, üretim tesisinde garaj kapısı alanında çözüm ortağıyız. Bize iletişim formu ya da diğer bilgilerimiz üzerinden anında ulaşabilir, garaj kapı modelleri, ölçüler, fiyatlandırma ve diğer konularla ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

Fabrika Kapısı

 

Günümüzde fabrika kapılarının hem ısı, hem de ses yalıtımı noktasında büyük bir önemi bulunmaktadır. Birçok fabrika kapısı, ısı ve ses yalıtımını yeterli derece sağlayamaması nedeniyle, enerji kaybına neden olmakta, çalışanların performansını düşürmektedir. Bu nedenle, kaliteli fabrika kapılarına yönelmek, fabrika kapıları noktasında otomatik kapıları tercih etmek gerekmektedir. Fabrika kapıları noktasında en çok tercih edilen kapılardan kısaca bahsetmek gerekirse, seksiyonel fabrika kapıları, son dönemde en çok tercih edilen fabrika kapısı olmaktadır. Yukarıya doğru açılabilen ve mekanın ön ya da arka cephesini daraltmayan seksiyonel kapılar, otomatik açılma sistemi sayesinde de hızlı bir şekilde açılabilmektedir. Birçok fabrika, seksiyonel fabrika kapılarını tercih ederek, hem ısı tasarrufu sağlamakta, hem de ses yalıtımını büyük oranda sağlamaktadır.

 

Çelik sarmal fabrika kapıları

 

Galveniz çelik dışında paslanmaz çelik de kullanılarak üretilen çelik sarmal fabrika kapıları, son derece uzun ömürlü olmasıyla endüstriyel kapılar noktasında en çok tercih edilen kapılardan olmaktadır. Genellikle lojistik alanında faaliyet gösteren fabrikalarda kullanılan çelik sarmal fabrika kapıları, kaliteli malzemeleri ile dış etkenlere dayanıklıdır. Güvenlik önlemlerinin yoğun bir şekilde alındığı çelik sarmal fabrika kapıları, otomatik şekilde açılabilmektedir. Aynı zamanda, acil durumlarda manuel olarak açılma şansı da bulunmaktadır. Farklı renklerde karşımıza çıkan bu kapılar, fabrika kapıları noktasında en kaliteli kapıların başında gelmektedir.

 

Özel üretim katlanabilir fabrika kapıları

 

Genellikle özel üretim olan ve keşif sonrasında mekana uygun olarak dizayn edilen katlanabilir fabrika kapıları, iç kapı veya dış kapı olarak da kullanılabilmektedir. Katlanarak açılan ve son derece hızlı sürelerde açılış işlemini tamamlayan kapı, fabrikalarda ısı ve ses yalıtımını tam anlamıyla sağlamaktadır. Ayrıca uzun ömürlü olması, katlanabilir fabrika kapılarını tercih edilir yapan özelliklerin başında gelmektedir.

 

En Kaliteli Fabrika Kapısı

 

Günümüzde fabrika kapıları, büyük önem taşıyan kapı sistemlerinin başında gelmektedir. Fabrikalarda kullanılan kapılar, ürün sevkiyatı noktasında kolaylık sunması, ısı ve ses yalıtımı gibi noktalarda fabrikaları zamandan tasarruf ettirmektedir. Ayrıca, zamandan tasarruf dışında, ısı yalıtımının yüksek olması da, fabrika kapılarının enerji tasarrufu anlamında iyi bir sonuç vermesi, fabrikaların enerji maliyetlerini büyük oranda düşürmektedir. Birçok fabrika kapısı modeli bulunmaktadır. Genellikle fabrikalara keşif yapılarak, en uygun kapı sisteminin entegre edilmesi için çalışmalara başlanmaktadır. İstenildiği takdirde, fabrikalar için özel üretim otomatik kapılar da yapılabilmektedir. Bu nedenle, fabrika kapıları genel bir kalıpta değil, özel kalıplarda da olabilmektedir. İşlevsel olması dışında konfor sağlayan özelliği ile uzun yıllar boyunca dış etkenlere dayanıklı üretilen fabrika kapıları, fabrika sahiplerine büyük avantajlar sunmaktadır.

 

Fabrika kapıları modelleri

 

Fabrika kapı modellerinden bahsetmek gerekirse, pvc branda kapıları, fabrikaların birçoğunda kullanılan kapıların başında gelmektedir. Pvc branda kapılar, ısı ve ses yalıtımını büyük oranda sağlaması dışında, ekonomik olarak uygun fiyatlarda olması nedeniyle de cep yakmayan ürün olmaktadır. Seksiyonel fabrika kapıları ise, son teknoloji fabrika kapıları arasına yer almaktadır. Isı ve ses yalıtımını tam anlamıyla sağlayan, hızlı bir şekilde açılıp kapanabilen ve modern bir görüntüsü olan seksiyonel fabrika kapılar, kullanıcılarına büyük avantajlar sunmaktadır. Hem mekanın kullanılabilir bölgesini arttıran, hem de mal sevkiyatı anlamında rahat bir kullanım sunan seksiyonel fabrika kapılar, tavana doğru açılan sistemi ile en dayanıklı fabrika kapılarından bir tanesidir. Seksiyonel fabrika kapıları dışında, çelik sarmal fabrika kapıları da, dayanıklı çelik malzemeden üretilmeleri, ısı ve ses yalıtımını tamamen sağlamaları dışında uzun yıllar boyunca dayanıklı olması nedeniyle de fabrikalarda tercih edilmektedir.

 

Özel üretim fabrika kapıları

 

Fabrika kapı modelleri dışında, özel üretim fabrika kapıları da bulunmaktadır. Bu modeller, genellikle kişilerin isteğine göre ve fabrikanın yapılan keşfine göre dizayn edilmektedir. Bu nedenle, fabrika kapısı konusunda araştırma yaparken, özel üretim fabrika kapısı da yaptırabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Sizler de fabrika kapısı yaptırmak istiyorsanız, firmamızla iletişime geçebilir, her türlü bilgiyi alabilirsiniz.

 

Dayanıklı Fabrika Kapısı

 

Günümüzde, dayanıklı fabrika kapıları, farklı farklı model seçenekleri ile var olmaktadır. Birçok fabrika, ısı ve ses yalıtımını tam anlamıyla sağlamak ve ürün sevkiyatı sırasında zamandan tasarruf etmek için otomatik fabrika kapılarını tercih etmektedir. Otomatik fabrika kapıları, üretildikleri malzemelerin kaliteli olması ve son derece kısa zamanlarda açılıp kapanabilmeleri nedeniyle, fabrikalarda ürün sevkiyatı sırasında yaşanan zaman kayıplarını en aza indirmektedir. Ayrıca, ısı ve ses yalıtımını sağlamaları nedeniyle de, hem çalışanların performansının artmasına, hem de enerji tasarrufu yapılmasına neden olmaktadır. Birçok fabrika kapısı modeli bulunmaktadır. Son dönemde en çok tercih edilen fabrika kapılar, seksiyonel fabrika kapıları, çelik sarmal fabrika kapıları, pvc branda fabrika kapıları ve katlanabilir fabrika kapıları olmaktadır. Bu kapıların tamamı, otomatik olarak açılıp kapanabilme yeteneğine sahiptir.

 

Seksiyonel fabrika kapıları

 

Seksiyonel fabrika kapıları, günümüzde birçok fabrikada karşımıza çıkmaktadır. Temel olarak son derece basit bir açılış mantığı olsa da, pratikte açılıp kapanması ve özellikle de kurulum aşaması son derece zor olmaktadır. İşini kaliteli yapan otomatik kapı firması ile, hızlı bir şekilde seksiyonel kapı kurulumu yapılabilir, fabrikada zamandan tasarruf etmeye başlanabilir. Ayrıca, ısı ve ses yalıtımı da, seksiyonel kapılarda %100’e yakın bir oranda sağlanmaktadır. Seksiyonel kapının temel çalışma prensibi, yukarı doğru açılması ile fabrikanın ön cephesini işgal etmemesi olmaktadır. Her türlü güvenlik önleminin alındığı bu kapı sistemi sayesinde, enerji ve zaman tasarrufu yapabilirsiniz.

 

Otomatik fabrika kapıları

 

Fabrika kapıları, tam otomatik olmaları nedeniyle, kolay bir şekilde açılıp kapanabilmektedir. Aynı zamanda, acil durumlar için manuel olarak kapıların açılabilme imkanı da bulunmaktadır. Tam otomatik olan kapılar, kaliteli mekanizma ve her türlü güvenlik önleminin düşünülmesi nedeniyle en güvenilir kapı sistemlerinin başında gelmektedir. Sizler de fabrika kapıları hakkında detaylı bilgi almak için, firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Özel Üretim Fabrika Kapısı

 

Fabrika kapıları, belirli standartlarda olmamaktadır. Birçok fabrika, farklı alanlarda hizmet vermesi nedeniyle, özel üretim fabrika kapısı talep etmektedir. Bu nedenle, fabrika kapılarında özel üretim kapılar en çok tercih edilen ürün olmaktadır. Fabrika kapısının kurulumu için ilk olarak bir keşif ekibi gelmektedir. Keşif ekibinin yaptığı çalışma sonrasında, fabrikanın kapıyı kullanım amacına göre en kaliteli fabrika kapısı özel olarak üretilmektedir. Son dönemde özel üretim katlanabilir fabrika kapıları, en çok tercih edilen ürün olmaktadır. Hem iç, hem de dış cephede kullanılabilen katlanabilir kapılar, ısı ve ses yalıtımını büyük oranda sağlamaktadır. Ayrıca, otomatik olarak açılabilmesiyle, zamandan da tasarruf edilmesine neden olmaktadır. Yoğun ürün sevkiyatının olduğu fabrikalarda, özel üretim kapıların motorlarının kaliteli ve dayanıklı olması gerekmektedir. Dayanıklı olmayan kapı motorları nedeniyle, kapılarda arızalar yaşanabilmektedir. Bu nedenle, fabrika kapıları yaptırmak için alanında lider firmalar tercih edilmelidir.

 

Çelik sarmal fabrika kapıları ve seksiyonel fabrika kapıları

 

Son yıllarda, hem çelik sarmal fabrika kapıları, hem de seksiyonel fabrika kapıları en çok tercih edilen fabrika kapıları olarak bilinmektedir. Çelik sarmal fabrika kapıları, dayanıklı çelik malzemeden üretilmeleri nedeniyle, ısı ve ses yalıtımını büyük oranda sağlamaktadır. Aynı zamanda, mekana şık bir görüntü vermesi de, çelik sarmal kapıların en büyük özelliğidir. Otomatik olarak açılıp kapanabilen çelik sarmal fabrika kapıları, kullanıcılarına sağladığı avantajlar ile hem enerjiden, hem de zamandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Seksiyonel kapılar ise, çelik sarmal kapılardan aşağı kalmayan özellikleri ile günümüzde en çok tercih edilen fabrika kapıları arasına girmeyi başarmıştır. Seksiyonel kapılar tavana entegre edilen kızak sistemine bağlı olmaktadır ve bu sisteme doğru açılmaktadır. Bu durum da, kapının kapladığı alanın minimuma indirilmesine neden olmaktadır.

 

Fabrika kapıları fiyatları

 

Fabrika kapıları fiyatları, kullanılan malzemeye ve ürünün kalitesine göre değişmektedir. Ayrıca, kapının boyutu da fiyatı etkileyen temel aktör olmaktadır. Sizler de fabrika kapısı almak istiyor, işletmeniz için mükemmel ve dayanıklı bir otomatik kapı yaptırmak istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Seksiyonel kapı özellikleri

 

Seksiyonel kapılar, genel olarak beyaz renkte üretilmektedir. Tabii ki beyaz renk yerine istediğiniz herhangi bir rengi opsiyonel olarak firmanızdan isteme şansınız bulunmaktadır. Gelişmiş güvenlik önlemleri sayesinde, parmak sıkışması ya da kapı kapanırken araya girecek olan canlı-cansız varlıkların algılanması için güvenlik sistemi mevcuttur. Ayrıca, kapının halat sistemi de, birçok güvenlik testinden geçerek, tam not almayı başarmıştır. Isı yalıtımı, ses yalıtımı ve artı olarak toz yalıtımını sağlayan seksiyonel kapı, birçok fabrikanın ve deponun kullandığı ürünlerin başında gelmektedir.

 

Seksiyonel kapı fiyatları

 

Seksiyonel kapıların fiyatları, entegre edilecek alanın büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca yapılacak işçilik de büyük bir önem taşımaktadır. Kaliteli ve hızlı kurulum yapılması için, kaliteli bir firma ile çalışmanız gerekmektedir. Firmamız, sizlere seksiyonel kapı hakkında her türlü bilgiyi verecek ve kolay kurulum imkanı sunacaktır. Bu nedenle, teknolojik seksiyonel kapı almak istediğiniz takdirde, firmamıza başvurarak, aklınızdaki tüm soruların yanıtını alabilirsiniz. Seksiyonel kapı, kurulduğu mekanı modern bir görünüme sokmayı başaran kapıların başında gelmektedir.

 

Seksiyonel Fabrika Kapıları

 

Günümüzde en çok kullanılan fabrika kapısı, seksiyonel fabrika kapıları olmaktadır. Geniş kullanım alanı bulunan ve güvenlik önlemleri noktasında her türlü testten geçen seksiyonel kapılar, estetik görümümleri ve kullanıcılarına sunduğu avantajlarla en kaliteli otomatik kapılardan bir tanesidir. Seksiyonel kapılar, kolay kurulumunun yapılabilmesi ve ısı ses yalıtımı dışında, toz yalıtımını da büyük oranda sağlaması nedeniyle özellikle gıda depolarında kullanılması gereken kapılar olmaktadır. Bilindiği gibi birçok fabrika kapısı, ısı ve ses yalıtımını tam anlamıyla sağlayamadığı gibi, toz yalıtımı noktasında da büyük problemler yaşamaktadır. Seksiyonel yapı, üretildiği malzemelerin kalitesi ve çok amaçlı kullanımı sayesinde, bir fabrikanın ihtiyacı olan kapı olmaktadır. Ürün sevkiyatı için de en ideal kapı olan seksiyonel kapılar, sevkiyat sırasında zamandan tasarruf etmek isteyen işletmeler için birebirdir.

 

Seksiyonel kapı nasıl çalışır

 

Seksiyonel kapılar, ilk bakışta anlaşılmayan bir çalışma prensibine sahiptir. Fakat detaylı incelediğinizde, kapının çalışma prensibinin son derece teknolojik olduğunu fark etmeniz uzun sürmeyecektir. Yukarıya doğru toplanabilen bir düzeneğe sahip olan ve yataklama sistemi bulunan seksiyonel kapılar, mekanın genişliğini korumaktadır. Açılma işlemi sırasında kapı tamamen tavan bölgesine kurulan yatak sistemine toplanmaktadır. Bu nedenle, en hızlı açılma sağlanmakta ve günlük olarak yüzlerce kez kapı açılıp kapatılabilmektedir.

 

Seksiyonel kapı güvenlik önlemleri

 

Seksiyonel kapılarda, flaşör, emniyet sistemi gibi kurulumlar bulunmaktadır. Ayrıca, yay kırılması ve halat kopması durumunda acil emniyet sistemleri de bulunmaktadır. Bu nedenle, kapı açılırken yaşanacak herhangi bir sorunda direkt olarak emniyet sistemi devreye girmektedir. Farklı renklerde üretilebilen kapılar, modern bir görünüm sağlamaktadır. Sizler de seksiyonel kapı edinmek istiyorsanız, firmamız ile iletişime geçin. Özel üretim seksiyonel kapılara da firmamız ile sahip olma imkanınız bulunmaktadır.

 

Özel Üretim Seksiyonel Kapı

 

Seksiyonel kapılar tek tipte üretimi yapılan kapılardan ayrılmaktadır. Birçok kurum ve kuruluş, özel üretim seksiyonel kapı istemektedir. Özel üretim seksiyonel kapılar, kapının entegre edileceği alana göre dizayn edilen ve zamandan tasarruf edilmesi için her türlü inceliğin düşünüldüğü kapılar olmaktadır. Kapının içine istenildiği takdirde servis kapısı ya da personel kapısı gibi ayrı kapılar yapılabilmektedir. Bu durum da, ürün sevkiyatı sırasında tamamen açılması gereken kapının, bir kişinin giriş yapması için açılıp kapanmasını engelleyecektir. Sonuç olarak fabrikaların ya da depoların ısı yalıtımı ve toz yalıtımı büyük önem taşımaktadır. Yalıtımın sağlanabilmesi için kapının sürekli olarak açılması, yalıtım noktasında istenilen verimin elde edilememesini sağlayacaktır. Bu nedenle de, özel üretim seksiyonel kapılarda, personel geçişlerini sağlamak için ayrı bir kapı da yapılmaktadır.

 

Güvenli giriş için seksiyonel kapı

 

Seksiyonel kapılar, her türlü hangarda, depoda ve fabrikada kullanılabilen yapısının yanında, güvenlik önlemleri ile de en fazla tercih edilen kapı sistemi olmaktadır. Uzaktan kumanda, dedektör, radar ya da şifreli kumanda ile kapının açılması sağlanabilmektedir. Bu yöntemler sayesinde de, güvenlik anlamında büyük bir rahatlık yaşandığını söylemek mümkündür. Ayrıca, kişilerin giriş çıkışı noktasında değil, yay kırılması ve halat kopması gibi durumlar için de güvenlik sistemleri seksiyonel kapılarda bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde, yaşanabilecek herhangi bir kopmada ya da kırılmada, direkt olarak güvenlik sistemi devreye girecek ve kapıyı durduracaktır. Bunun yanı sıra, parmakların sıkışması gibi bir durum da seksiyonel kapılarda mümkün değildir. Son derece kullanışlı ve konforlu bir kapı olan seksiyonel kapılar, fabrikalarda, hangarlarda, depolarda ve tavanı yüksek olan birçok yerde kullanılabilmektedir.

 

Seksiyonel kapı çalışma prensibi

 

Seksiyonel kapılar, tavana monte edilen yatak sistemi sayesinde, kızağa benzer bir şekilde tavana toplanmaktadır. Bu durum da, depoda ya da fabrikada kullanılan alanın daralmamasına neden olmakta ve mekanın ferahlığının sağlanmasında büyük rol oynamaktadır. Açılış ve kapanış son derece kısa sürelerde gerçekleşirken, istenilen renkte üretimi yapılabilen kapılar, kullanılan mekana modern bir görüntü vermektedir. Sizler de seksiyonel kapılar hakkında bilgi almak istiyorsanız, firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Otomatik Kapı

 

Günümüzde birçok şirketin girişinde, AVM’lerin girişinde gördüğümüz kapılar otomatik kapılar olmaktadır. Otomatik kapılar, sadece AVM, şirket girişi, kamu kurum ve kuruluşlarında karşımıza çıkmamaktadır. Hastanelerde de otomatik kapılar, hijyen koşullarının en iyi şekilde sağlanması için tercih edilen kapılar olmaktadır. Ayrıca otomatik kapılar, güvenlik önlemleri açısından da son derece güvenli kapılar olmaktadır. Kapılara entegre edilecek şifre sistemi sayesinde, kapının açılıp açılmaması şifreyi girmeye bağlı olabilmektedir. Bunun yanı sıra, kartlı geçiş sistemi, hızlı geçiş sistemi ve diğer geçiş sistemlerini de otomatik kapılara entegre etme imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle, sizler de en kaliteli otomatik kapılara sahip olmak istiyor, işletmenizin güvenlik önlemlerini bir kat daha yükseltmek istiyorsanız, alanında lider otomatik kapı firması ile çalışmanız gerekmektedir.

 

Otomatik kapıların özellikleri

 

Otomatik kapılar, ağırlığına göre belirlenen motorların yardımıyla, sensör üzerinden ya da uzakten kumanda ile otomatik olarak açılan kapılar olmaktadır. Birçok otomatik kapı, sensör ya da fotosel yardımıyla, direkt olarak canlı bir varlık algıladığı zaman açılmaktadır. Hastane girişlerinde karşımıza çıkan yana kayar kapılar genellikle bu kapılar olmaktadır. Otomatik kapılar, büyük oranda ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve toz yalıtımı sağlamaları nedeniyle, hijyen koşullarına dikkat edilmesi gereken yerlerde kesinlikle kullanılması gereken kapılar olmaktadır. Bu nedenle, hastanelerde otomatik kapı kullanımı bir nevi zorunluluktur. Aynı zamanda, yalıtım noktasında ortaya çıkan tasarruf dışında, güvenlik anlamında da otomatik kapılar geniş bir hizmet sunmaktadır. Otomatik kapıların arasına canlı varlıkların sıkışması ihtimaline karşı güvenlik önlemleri bulunan kapılarda, acil durumlarda manuel olarak kapıların açılma imkanı da bulunmaktadır.

 

Otomatik kapı fiyatları

 

Otomatik kapı fiyatları, yapılacak olan kapının özelliğine, boyutuna göre değişmektedir. Birçok otomatik kapı modeli bulunmaktadır. Bu modellerden her biri farklı farklı fiyatlara sahipken, kapı fiyatından net bir şekilde bahsedebilmek için, kapının yapılacağı alanda bir keşif çalışması yapılmalıdır. Keşif çalışması sonrasında ise otomatik kapı fiyatı ne bir şekilde ortaya çıkacaktır.

 

Uzun Ömürlü Otomatik Kapı

 

Birçok insan, en kaliteli, en uzun ömüre sahip otomatik kapı arayışlarına devam etmektedir. Otomatik kapılar, genellikle yoğun insan girişi çıkışının olduğu alanlarda kullanıldığı gibi, yoğun giriş çıkışlar nedeniyle kapılar da normal olarak performans noktasında geri kalabilmektedir. Fakat gelişen son teknolojilerin otomatik kapı sistemlerine de entegre edilmesiyle birlikte, otomatik kapılarda son derece uzun yıllar boyunca dayanacak teknoloji elde edildi diyebiliriz. Alışveriş merkezlerinde kullanılan döner kapılar, ısı ve ses yalıtımını sağlamaları dışında, uzun yıllar boyunca hiçbir şekilde performans düşüklüğü göstermemeleri nedeniyle de en çok tercih edilen otomatik kapı olmaktadır. Ayrıca, bazı plazalar ve iş merkezlerinde de, kaliteli yapısı ve yoğun geçişleri imkanlı hale getiren döner kapılar kullanılmaktadır. Döner kapılar tam otomatik olmakta, acil durumlarda manuel bir şekilde çıkış imkanı sunmaktadır. Bu nedenle, otomatik kapıların, acil durumlarda kilitleneceği gibi düşünceler tamamen yanlış olmaktadır.

 

Endüstriyel otomatik kapılar

 

Günümüzde cafelerde, restoranlarda, iş merkezlerinde, hastanelerde, kısacası hemen hemen her yerde kullanılan otomatik kapılar, endüstriyel anlamda da kullanılmaktadır. Fabrika kapıları, gıda işletmelerinin depolarında depo kapıları ya da hangar kapıları, otomatik kapılar olmaktadır. Özellikle gıda sektöründe, toz yalıtımını tam anlamıyla sağlayan otomatik kapılar en çok tercih edilen kapı sistemlerinin başında gelmektedir. Bu nedenle, otomatik kapıların sadece insan geçişleri için değil, ürün sevkiyatında zamandan tasarruf yapmak için, mekanın ısısını belirli bir düzeyde tutmak için kurulduğunu da söylemek mümkündür. Seksiyonel kapılar da, endüstriyel otomatik kapılardandır. Son teknoloji olarak üretilen seksiyonel kapılar, otomatik kapı yaptırmak isteyenlerin en çok rağbet gösterdiği kapı olmaktadır.

 

Yana kayar otomatik kapılar

 

Yana kayar otomatik kapılar da, genellikle hastanelerde, restoranlarda ve cafelerde karşımıza çıkmaktadır. Bazı alışveriş merkezleri de, döner kapılar yerine yana kayar kapılar tercih etmektedir. Sensör ile canlı hareketleri algılayan yana kayar kapı, otomatik bir şekilde canlı hareketi sezdiğinde açılmaktadır. Canlı hareketi kalmadığı takdirde ise kendini kısa bir süre sonra kapatarak, ısı ve ses yalıtımını devam ettirmektedir. Sizler de otomatik kapılar hakkında bilgi almak istiyorsanız, firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Özel Üretim Otomatik Kapı

 

Günümüzde özel üretim otomatik kapılar da bir hayli fazla sayıda üretilmektedir. Özellikle fabrikalar ve belirli depolar, ürünlerin muhafaza edilmesinde, ısı ve ses yalıtımının sağlanmasında özel tasarım otomatik kapılar talep edebilmektedir. Bu nedenle, özel üretim kapılar da, tamamen müşterinin istekleri doğrultusunda hazırlanabilmektedir. Otomatik kapılar, yüksek güvenlik önlemleri sayesinde, yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı önlem alınan sistemlerin başında gelmektedir. Sensörler yardımıyla otomatik olarak açılabilen ya da direkt olarak uzaktan kumanda ile hızlı bir şekilde açılan kapılar, yaşanabilecek herhangi bir aksilikte direkt olarak güvenlik sistemlerini devreye sokmaktadır. Bu durum da, otomatik kapılardan dolayı yaşanma ihtimali olan problemlerin en aza indirilmesini sağlamaktadır. Özel üretim otomatik kapı için, ilk olarak mekan keşfi ve analizi yapılmalıdır. Analiz sonrasında kapının üretimine hızlıca geçilmektedir.

 

Hızlı kurulum ve ekonomik fiyat

 

Otomatik kapılar, hızlı kurulum imkanına sahip olmaları ve ekonomik fiyatları sebebiyle birçok işletme tarafından kullanılmaktadır. Devlet kurumları dışında, özel sektörde de birçok otomatik kapı modeli görme şansınız vardır. Fabrika gibi alanlarda seksiyonel otomatik kapılar, alışveriş merkezi gibi alanlarda döner otomatik kapılar ve hastanelerde de yana kayar otomatik kapılar, akıllarınızda en çok yer etmiş otomatik kapı modelleri olmaktadır. Bu kapılar, istenilen renk ve modelde üretildiği gibi, opsiyonel olarak sisteme entegre edilebilecek şifreleme sistemi sayesinde güvenlik önlemi açısından da etkili olmaktadır.

 

Otomatik kapılarda elektrik kesintisi

 

Birçok insan, yana kayar otomatik kapılarda, seksiyonel otomatik kapılarda ya da çelikten üretilen otomatik kapılarda elektrik kesintisi yaşandığı takdirde kapıların açılmayacağını düşünmektedir. Temelde sensör ya da uzaktan kumandalarla açılan bu kapılar, elektrik kesintilerinde serbest geçişe izin vermektedir. Ayrıca, acil durumlarda direkt olarak görevlilerin müdahale edebilmesi için de güvenlik anahtarı bulunmaktadır. Bu nedenle, elektrik kesintisi olması halinde otomatik kapılar yüzünden binada kapalı kalma durumu söz konusu olmayacaktır.

Kaliteli Otomatik Kapı

 

Otomatik kapılar, son derece teknolojik ürünler olmaları nedeniyle, kalitesiz olmaları halinde ilerleyen dönemde problem yaşatabilecek potansiyele sahiptirler. Bu nedenle, otomatik kapı yaptırırken, kaliteli firmaları tercih etmek yapabileceğiniz en iyi şey olacaktır. Bilindiği gibi günümüzde birçok firma ve özellikle de devlet kuruluşları otomatik kapıları kullanmaktadır. En çok kullanılan otomatik kapı modellerinden bir tanesi yana kayar otomatik kapı olmaktadır. Yana kayar otomatik kapı, yoğun insan geçişlerinin yaşandığı bölgelerde uzun yıllar boyunca düzenli bir şekilde kullanılabilen otomatik kapı modellerinin başında gelmektedir. Isı ve ses yalıtımını tam anlamıyla sağlayan yana kayar kapılar, sensör yardımıyla canlı varlıkların kapının önüne geldiğini algılayabilmektedir. Hareketli bir varlık kapının önüne geldiği takdirde ise, sensör hareketi algılayarak kapının açılmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda genelde AVM’lerde kullanılan yana kayar kapı dışında, döner kapılar da en çok kullanılan otomatik kapı modeli olmaktadır. Plaza ve AVM’lerin vazgeçilmezi olan döner kapı, uzun yıllar boyunca dış darbelere dayanıklı olması, güvenlik önlemleri nedeniyle AVM’lerin ihtiyacı olan otomatik kapı olmaktadır.

 

Otomatik garaj kapısı

 

Birçok insan, garajı için otomatik kapı yaptırmak istemektedir. Bunun temel sebebi ise, özellikle kış aylarında araçlarından çıkıp garaj kapısını açmak, sonra da garaj kapısını kapatmanın son derece zor olmasıdır. Bu nedenle, uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen garaj kapıları, insanların temel ihtiyacı olmaktadır. Seksiyonel garaj kapıları da, otomatik garaj kapıları anlamında en çok tercih edilen garaj kapısı modeli olmaktadır. Sizler de garajınız için otomatik garaj kapısı arıyorsanız, seksiyonel garaj kapısını tercih edebilir, arabanızdan çıkmadan uzaktan kumanda ile garajın kapısını açabilirsiniz.

 

Otomatik kapılarda güvenlik önlemleri

 

Otomatik kapılar, her türlü güvenlik testinden geçmiş ve güvenlik noktasında onlarca sertifika almış kapılar olmaktadır. Bu nedenle, endüstriyel alanlarda ya da kişisel alanlarda kullanılacak olan otomatik kapıların güvenlik problemi bulunmamaktadır. Elektrik kesintilerinde manuel olarak açılma imkanı sunan otomatik kapılar, istenildiği takdirde direkt olarak manuel olarak da çalışabilmektedir. Bu durum tamamen kişinin ya da kurumun isteğine göre belirlenmektedir.

imgres

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir